Samochodem do Chorwacji? Zobacz jak dojechać szybko, tanio i bezpiecznie? [PORADNIK]

Samochodem do Chorwacji? Zobacz jak dojechać szybko, tanio i bezpiecznie? [PORADNIK]

do Chorwacji

Podaj dalej

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków, zwłaszcza tych wybierających się na wakacje samochodem. Jak zatem dojechać do Chorwacji? Poniżej kilka praktycznych porad?

Dlaczego do Chorwacji?

do Chorwacji

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków, zwłaszcza tych planujących podróż samochodem. Dlaczego? Ano dlatego, że do Chorwacji można dojechać już w mniej niż 10 godzin. Ponadto, własny środek transportu daje także poczucie większej niezależności, pozwala jechać kiedy chcemy i zabrać tyle rzeczy, ile się zmieści do naszego auta.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Chorwacja to piękny kraj, a własny samochód pozwala odwiedzić wiele ciekawych i oddalonych od siebie miejsc.

Którą trasę do Chorwacji wybrać?

Do Chorwacji można dojechać na kilka sposobów. Zależy to przede wszystkim od tego, skąd wyjeżdżamy i dokąd konkretnie jedziemy. Oczywiście przy planowaniu podróży można „po drodze” zwiedzić kilka atrakcji turystycznych w innych krajach, ale wtedy trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami i dłuższą trasą.

Podróż do Chorwacji najczęściej odbywa się przez Austrię, Czechy, Słowację, Słowenię i Węgry. Jedną z najbardziej popularnych tras jest ta prowadząca z Cieszyna przez Brno, Wiedeń, Graz, aż do granicy w Macejl. Jest to idealna trasa dla osób chcących po drodze zatrzymać się w stolicy Austrii.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Inną równie popularną trasą jest trasa prowadząca przez Cieszyn, Bratysława, Szombathley, Murska Sobota, Ptuj, aż do granicy w Macejl. Ta trasa z kolei, to propozycja dla osób chcących ominąć Austrię oraz zatrzymać się po drodze w Bratysławie.

Koszt wyjazdu

Wyjazd do Chorwacji samochodem wiąże się oczywiście z kosztami. Na koszt dojazdu składać się będą dwa podstawowe elementy: cena paliwa i cena winietek. To, ile ostatecznie będzie kosztować nas cała podróż, zależeć będzie oczywiście od tego, przez jakie kraje będziemy jechać samochodem.

Wybierasz się na wakacje? Zobacz jak przygotować samochód i na co zwrócić uwagę

Dobre rady

Wybierając się na wakacje samochodem do Chorwacji, należy pamiętać o:

– obowiązkowej jeździe na światłach w Czechach, Słowacji oraz Słowenii,
– obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej we wszystkich rodzajach pojazdów (dodatkowo w Austrii oraz Chorwacji kamizelki powinny znajdować się w zasięgu kierowcy),
– przestrzeganiu dozwolonej prędkości,
– bezwzględnym przestrzeganiu zasad parkowania w Chorwacji,
– przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego w Chorwacji, ponieważ kary za łamanie przepisów ruchu drogowego są bardzo wysokie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News