Samochód, który podbił serca milionów. Rekordzista jest tylko jeden

Samochód, który podbił serca milionów. Rekordzista jest tylko jeden

Samochód, który podbił serca milionów. Rekordzista jest tylko jeden

Podaj dalej

Samochód, który zapoczątkował erę motoryzacji na wielką skalę to zdecydowanie Ford Model T. Kto jest jego następcą?

Historia marki

toyota samochód

Koncern motoryzacyjny Toyota powstał w 1937 roku w Japonii. Początki marki były jednak dość odległe od motoryzacji. We wczesnych latach XX wieku, zajmowała się ona tkactwem. Dopiero po 1930 roku, kiedy to Kiichirō Toyoda odbył inspirującą wyprawę po Europie i Ameryce, zdecydowano o utworzeniu segmentu działalności związanej z motoryzacją. Aktualnie producent zapewnia zatrudnienie dla ogromnej liczby osób. W historii marki możemy znaleźć wiele modeli, które stały się wręcz autami kultowymi. Za przykład można przytoczyć chociażby Suprę, słynną dzięki serii filmów „Szybcy i wściekli”, która do dzisiaj rozpala wyobraźnię wielu fanów. Z kategorii bardziej codziennych samochodów warto wspomnieć o modelu Yaris, który stał się również bardzo popularny i w zasadzie ciężko nie dostrzec chociaż jednej sztuki podczas spaceru.

Samochód, który podbił świat

Toyota Corolla samochód

Marka, która może pochwalić się praktycznie nienaganną opinią kontynuuje dobrą passę. Produkowany przez koncern model Corolla bije kolejne rekordy. Jak podaje sam serwis internetowy Toyoty „Corolla to najczęściej kupowane auto na świecie. W 1997 roku model ten okrzyknięto najpopularniejszym samochodem w historii. W 2013 roku jego łączna produkcja przekroczyła 40 milionów egzemplarzy. Dziś nowa Corolla sprzedaje się na świecie co 30 sekund, a w Polsce – co 30 minut.”. Ciężko kłócić się z takim stwierdzeniem, gdy z udostępnionych danych wynika, że na całym świecie sprzedano już ponad 50 milionów egzemplarzy tego modelu.

Model Corolla

samochód parking

Produkcję wspomnianego modelu rozpoczęto już w 1966 roku. Od tego czasu na rynku pojawiło się aż 12 generacji tego auta. Ostatnia z nich została zaprezentowana w 2018 roku, podczas pokazu w Genewie. Corolla ma konkurować z modelami takimi jak chociażby Opel Astra czy też VW Golf. Wśród wersji możemy znaleźć szeroką gamę silników, opierającą się na benzynach oraz technologi hybrydowej, z której zasłużenie słynie Toyota. Jak przystało na samochód, który ma być funkcjonalny dla szerokiej grupy osób, model wciąż występuje w wersjach sedan, kombi i hatchback.

Warta przytoczenia jest także etymologia słowa Corolla. Według producenta oznacza to koronę płatków kwiatu-jego najpiękniejszy element.

Sprawdź także

Nowy dodatek już za miesiąc! Nawet 1500 złotych dla gospodarstw domowych

Dzisiaj będzie niebezpiecznie! Kierowcy muszą uważać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News