Robert Downey Jr. i jego garaż. Oto czym jeździ filmowy Iron Man

Robert Downey Jr. i jego garaż. Oto czym jeździ filmowy Iron Man

Robert Downey Jr.

Podaj dalej

Robert Downey Jr. to od lat jeden z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających hollywoodzkich aktorów. Nic zatem dziwnego, że jego kolekcja luksusowych samochodów robi duże wrażenie. Aktor skrywa w swoim garażu prawdziwe cacka.

Oto kilka z nich:

Audi E-Tron GT Concept

Zdziwieni? Nie? Tego modelu nie można jeszcze nawet kupić (pojawi się zapewne pod koniec roku). Pewnie pomyślicie, że facet ma szczęście skoro zdobył taki samochód, ale kiedy jesteś Iron Manem, prawdopodobnie nie ma czegoś takiego jak szczęście. Do naładowania akumulatora do wartości ok. 80% auto potrzebuje ok. 20 minut. Jego moc wynosi 590 KM. Do „setki” przyśpiesza w ok. 3,5 sekundy.

Audi E-Tron GT Concept

Fisker Karma

Ten samochód wyprodukowano w Finlandii w 2011 roku. To co jest w nim wyjątkowe, to fakt, że jest nietypową hybrydą plug-in, wytwarzaną z tworzyw pochodzących z recyklingu. Fisker Karma to rzadki widok w garażu każdego użytkownika, a tym bardziej na publicznych ulicach. Powstało 2460 aut, z czego jedno należy do filmowego Iron Mana. Można uznać ten egzemplarz za kolekcjonerski.

Fisker Karma

Ferrari California T

Każda kolekcja luksusowych samochodów musi zawierać co najmniej jedno Ferrari. Większość z nas na myśl o Ferrari widzi czerwony samochód. Ale Downey Jr. lubi wyłamywać się ze schematów, stąd posiada model California T w kolorze niebieskim. Ten samochód napędzany jest przez silnik V8 o pojemności 3,8 litra i mocy 553 KM. Aktor tak bardzo lubi to auto, że często chwali się nim w mediach społecznościowych.

Ferrari California T

Nissan GT-R

Uwielbiają go lub nienawidzą. Najwyraźniej gust Roberta Downeya Jr. wykracza daleko poza supersamochody w Europie, ponieważ moc 565 koni Nissana GT-R jest dostarczana z takim „kopnięciem”, że nawet sam Iron Man chciał tego spróbować każdego dnia. Wątpliwe jednak, że jeździ tym samochodem każdego dnia.

Nissan GT R

Ford Mustang Boss 302

Ta niezwykła wersja Boss 302 Mustanga powstała specjalnie na targi SEMA 2017. Zdobyła tam nawet nagrodę w kategorii najlepiej odrestaurowanego „muscle cara”. Utrzymany w beżowo-czarnej kolorystyce, ten samochód jest uosobieniem amerykańskiego snu. Bez wątpienia wielki unikat w kolekcji Downeya Jr.

mustang boss 302

Bentley Continental GT

Na koniec samochód, który aktor otrzymał w ramach dodatku do płatności za rolę w filmie – w tym przypadku za „Iron Man 3”. 4-litrowy silnik V8 z turbosprężarką tego Bentleya przekłada się na maksymalną prędkość 308 km/h i przyśpieszenie do „setki” w mniej niż 5 sekund.

Bentley Continental GT

Nie są to jedyne samochody w bieżącej kolekcji Roberta Downeya Jr.

Niektóre źródła podają, że jest ich ponad 20.

Pytanie tylko, czy w którymkolwiek z nich jest w stanie się zmieścić w kostiumie Iron Mana.

Oto najnowsze Audi RS6-R Avant po tuningu ABT. Kosmiczne liczby niemieckiego super kombi!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News