Quad i dwa samochody utknęły na przejeździe kolejowym! Nagranie wrzucamy ku przestrodze [WIDEO]

Quad i dwa samochody utknęły na przejeździe kolejowym! Nagranie wrzucamy ku przestrodze [WIDEO]

Podaj dalej

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w Lesznie, gdzie quad i dwa samochody utknęły na zamykającym się przejeździe kolejowym.

Utknęli na przejeździe kolejowym

na przejeździe kolejowym

Polskie Linie Kolejowe opublikowały nagranie z bardzo niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło na przejeździe w Lesznie. Na filmie pochodzącym z monitoringu widać jak na przejazd wjeżdża quad, który w wyniku usterki zgasł i nie mógł zjechać z torów.

W tym samym czasie, dwóch kierowcy samochodów mimo zapalonej już sygnalizacji świetlnej, postanawia wjechać na przejazd. Niestety, w wyniku awarii quada, utknęli oni za nim, pomiędzy zamykającymi się szlabanami.

Do pomocy kierowcom, ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy podnieśli rogatki, dzięki czemu wszyscy mogli bezpiecznie „uciec” przed pociągiem.

To nagranie, to przykład bardzo lekkomyślnego zachowania, które bardzo często bywa przyczyną niebezpiecznych wypadków na przejazdach kolejowych. Dlatego przypominamy, że zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność, a czerwone światło na sygnalizacji świetlnej kategorycznie zabrania wjazdu na tory.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News