Posiadasz samochód z LPG? Zobacz, co ile wymieniać świece zapłonowe

Posiadasz samochód z LPG? Zobacz, co ile wymieniać świece zapłonowe

Podaj dalej

Samochody z instalacją LPG to dość popularny widok na naszych drogach. Powód jest bardzo prosty – duże oszczędności. Pojawia się zatem pytanie… co zrobić, aby paliwo gazowe nie odbiło się w znaczący sposób na stanie technicznym naszego silnika? Dzisiaj o tym, jak często należy wymieniać świece zapłonowe.

Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy!

Świece zapłonowe – do czego służą?

lpg

Świece pełnią bardzo ważną rolę w silniku. To dzięki nim powstaje iskra, która odpowiada za zapalenie mieszanki paliwowej. Dlatego też, tak ważny jest ich stan techniczny, ponieważ wpływają na sprawność całego silnika.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Powstaje zatem pytanie… co ile należałoby wymieniać świece zapłonowe? Ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź, ponieważ wiele zależy od modelu silnika i technologii, którą zastosował dany producent. Dlatego też, czasami jest to 30-40 tysięcy, a innym zaś razem nawet 100 tysięcy kilometrów. Precyzyjne informacje można wyszukać w książce serwisowej pojazdu.

Samochód z LPG – co ile wymieniać świece?

lpg

W przypadku starszych instalacji gazowych, świece warto wymieniać co 15-20 tysięcy kilometrów. Niesprawna świeca może np. doprowadzić do wystrzału, który uszkodzi przepływomierz lub kolektor ssący.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W instalacjach nowszej generacji, świece trzeba wymieniać według zaleceń, które określa producent. Koszt wymiany świec zapłonowych nie jest drogi, dlatego nie warto na tym oszczędzać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News