Polerowanie samochodu, czyli sposób na odświeżony lakier. Zobacz, jak robić to właściwie

Polerowanie samochodu, czyli sposób na odświeżony lakier. Zobacz, jak robić to właściwie

polerowanie

Podaj dalej

Porysowany i zmatowiały lakier to znak, że najwyższa pora zadbać o wygląd swojego samochodu. A jak się do tego zabrać? Jak doprowadzić lakier naszego auta do takiego stanu, by wyglądało jakby przed chwilą wyjechało z salonu? Polerowanie, to jeden z prostszych i stosunkowo tanich sposobów na ponowne przywrócenie blasku powłoce lakierniczej.

O tym, jak łatwo można uszkodzić lub zarysować lakier samochodu wie chyba każdy. Wystarczy delikatne uderzenie kamienia lub jakiś metalowy element naszej garderoby (np. zamek błyskawiczny, guzik czy pierścionek) i lakier porysowany. Często lakier ulega zniszczeniu także na skutek niewłaściwej pielęgnacji i czyszczenia. Dlatego też warto ograniczyć korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki powodują powstawanie zarysowań na lakierze.

Polerowanie – sposób na odświeżony lakier

polerowanie samochodu

Jeżeli zarysowania na naszym lakierze są płytkie i widoczne głównie w słoneczny dzień, to prawdopodobnie rysy będzie można usunąć dzięki polerowaniu. W praktyce oznacza to starcie wierzchniej części lakieru bezbarwnego, co skutkować będzie usunięciem większości zarysowań.

Polerowanie, to również doskonała metoda do odświeżania starego lakieru. Jak wiadomo, z biegiem czasu, pod wpływem warunków atmosferycznych lakier matowieje. Dlatego też, „polerka” pozwoli odświeżyć warstwę lakieru i przywrócić mu pierwotny blask.

Jak polerować?

jak usunąć rysy

Polerowanie można przeprowadzić na dwa sposoby… ręcznie lub maszynowo. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, potrzebna nam będzie jedna z past polerskich, których na rynku nie brakuje, a które różnią się między sobą siłą ścieralności.

I tak, do polerowania ręcznego warto zdecydować się na te o większej sile ścieralności, ponieważ i tak nie będziemy w stanie uszkodzić lakieru. Do usuwania głębszych zarysowań warto wykorzystać urządzenie do polerowania. Na początek warto jednak kupić pastę delikatniejszą, która będzie bezpieczniejsza dla mniej doświadczonych użytkowników.

Efekty polerowania będą widoczne gołym okiem, ponieważ większość rys zniknie bez śladu, a lakier odzyska wcześniejszy kolor i blask.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News