Piorun trafia w jadący samochód! Zobacz niesamowite nagranie z tego zdarzenia [WIDEO]

Piorun trafia w jadący samochód! Zobacz niesamowite nagranie z tego zdarzenia [WIDEO]

piorun

Podaj dalej

Ze zjawiskami atmosferycznymi takimi jak burza, nie ma żartów. Jak się jednak okazuje, jednym z bezpieczniejszych miejsc, w których możemy przebywać w czasie wyładowań atmosferycznych jest samochód. Dlaczego? Co dzieje się, gdy w nasze auto uderzy piorun? O tym, poniżej…

Jedziesz samochodem w czasie burzy? Zobacz, czy coś Ci grozi?

Czy w czasie burzy piorun może uderzyć w samochód? Odpowiedź na to pytanie, wcale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. My spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie…

piorun-pioruny

Jedno jest pewne, w czasie jazdy samochodem nie musimy się obawiać porażenia piorunem. A przynajmniej w teorii… Dlaczego? Ano dlatego, że metalowa karoseria naszego auta będzie działać na zasadzie klatki Faraday’a.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Należy jednak pamiętać, że nasze auto nigdy nie będzie idealną klatką Faraday’a, ze względu na kilka uwarunkowań. Jakich? Jak wiadomo, każdy samochód posiada okna, co zaburza jednolitość konstrukcji. Ponadto, wewnątrz niektórych pojazdów występują metalowe elementy, które w sposób bezpośredni połączone są z karoserią, przez co może dojść do porażenia.

Piorun uderzył w samochód!

piorun

Na poniższym nagraniu, możemy zobaczyć właśnie taką sytuację. W samochód uderzył piorun i to nawet dwukrotnie. Co prawda nie mamy dokładnych informacji na temat tego zdarzenia, ale prawdopodobnie wnętrze samochodu zadziałało jak wspomniana wyżej klatka Faraday’a. Zobaczcie jak wyglądało, to niezwykle ciekawe zjawisko.

Należy przy tym pamiętać, że taka sytuacja może być niezwykle niebezpieczna, gdy dojdzie do niej w czasie jazdy. Uderzenie pioruna, może spowodować rozerwanie opon, uszkodzenie elektroniki, a nawet nadpalenie plastikowych elementów nadwozia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News