PILNE: Już jutro wielka akcja policji! Kierowcy uważajcie!

PILNE: Już jutro wielka akcja policji! Kierowcy uważajcie!

PILNE: Już jutro wielka akcja policji! Kierowcy uważajcie!

Podaj dalej

Już 21 września funkcjonariusze policji będą szczególnie intensywnie przyglądać się poczynaniom kierowców. Polska drogówka bierze udział w akcji trwającej pomiędzy 16 a 22 września. W tym czasie na drogach Europy prowadzona jest akcja mająca zapobiegać wypadkom śmiertelnym.

zmiana czasu
zmiana czasu

Niestety mimo nowoczesnej technologii stosowanej w motoryzacji oraz znacznej ilości środków mających zapobiegać wypadkom, ich ilość wciąż przytłacza. W rankingu ofiar śmiertelnych z 2019 roku wśród państw Unii Europejskiej, Polska zajmuje dopiero 3 miejsce … od końca. Za nami znajduje się tylko Bułgaria i Rumunia.

Akcja Roadpol

policja mandat zmiany prawo o ruchu drogowymAkcja w państwach europejskich pod tytułem „Roadpol Safety Days” ma sprawić, że tego dnia nikt nie zginie na drodze. Pierwszą kwestią jaką ma spełnić wydarzenie jest uświadamianie uczestników ruchu o potencjalnych zagrożeniach. Jednak na dokształcaniu się nie skończy. 21 września na drogi wyjedzie znacznie większa niż regularna ilość patroli wyposażonych w dostępny sprzęt, które będą czujnie przyglądać się każdemu najmniejszemu wykroczeniu.

 

Jak wygląda kwestia punktów karnych?

mandat policja lubuska oswietlenie
fot. freepik

Istotna jest również kwestia już obowiązującego taryfikatora. Nowe przepisy sprawiają, że o wiele łatwiej można będzie stracić prawo jazdy. Granica punktów przyznawanych za wykroczenia wzrosła, a ich reset nastąpi dopiero po dwóch latach. Ponadto wyłączono możliwość redukcji punktów karnych przez uczestnictwo w kursach.

Niestety codziennie możemy spotkać się z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach, dlatego bądźmy czujni i rozważni, nie tylko w ten szczególny dzień.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News