PGG ostrzega! Wszyscy chętni na zakup węgla muszą uważać!

PGG ostrzega! Wszyscy chętni na zakup węgla muszą uważać!

pgg

Podaj dalej

PGG wydało komunikat istotny dla wszystkich zainteresowanych zakupem węgla. Warto sprawdzić przed dokonaniem płatności.

PGG-Polska Grupa Górnicza

pgg

Polska Grupa Górnicza to polska handlowa spółka kapitałowa obsługująca obecnie znaczną część zapotrzebowania na węgiel w naszym kraju. Jest to największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej oraz największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie. W zaistniałych okolicznościach spółka apeluje o ostrożność podczas zakupów.

Komunikat ostrzegawczy

węgiel pgg

W serwisie Facebook funkcjonuje oficjalny profil Polskiej Grupy Górniczej S.A., za pośrednictwem którego przekazywane są aktualne informacje. W tym przypadku wydano ostrzeżenie dla wszystkich chętnych na zakup węgla właśnie ze strony polskiej spółki.

Aby unieszkodliwić próby oszustów, przekazano do informacji publicznej dane witryn internetowych, które są fałszywe. Ich wygląd, szczególnie związany z nielegalnym wykorzystaniem logo spółki może nie wzbudzić podejrzeń potencjalnego kupca. Dlatego podano także autentyczny link sklepu PGG, aby nie było wątpliwości co do jedynego prawidłowego sklepu internetowego.

Niestety oszuści wykorzystują każdą możliwość na nielegalne wzbogacenie. Taki czyn podlega pod artykuł 286 Kodeksu karnego, który stanowi, że:

„Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Pamiętajmy zatem, aby koniecznie weryfikować strony, na których planujemy jakąkolwiek płatność bankową online. Nie dajmy się nabrać na podrobione strony oraz nie podejmujmy pochopnych decyzji. Niska cena i dostępność produktu nie zawsze jest prawdziwa. Najlepszym wyjściem jest korzystanie z usług wyłącznie z zaufanych podmiotów lub dla pewności opłata za zamówienie przy odbiorze. Te sposoby powinny pomóc w uniknięciu oszustwa.

Sprawdź także

Obowiązek od 1 grudnia! Kary mają sięgnąć 20 tysięcy złotych!

Artykuł 4 NATO. O czym mówi i czy mamy się czego obawiać?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News