Pęknięta szyba w samochodzie? Zobacz co Ci grozi!

Pęknięta szyba w samochodzie? Zobacz co Ci grozi!

Podaj dalej

Pęknięta szyba w samochodzie to wbrew pozorom bardzo realny scenariusz. Najczęściej dochodzi do niego w momencie, gdy kamień wystrzelony spod kół poprzedzającego pojazdu, z dużą siłą uderza w szybę czołową. Co wtedy zrobić? Czy można jeździć z takim uszkodzeniem?

Pęknięta szyba? Zobacz co Ci grozi!

Pewnie nie raz zastanawialiście się, czy można jeździć z pękniętą szybą w samochodzie? Otóż nie! Uszkodzona przednia szyba może oznaczać spore problemy. Jakie? Mandat to jedna z kar, która czeka na kierowcę.

pęknięta szyba

Pęknięta szyba w samochodzie zwłaszcza w przypadku, w którym ubytki szkła są znaczące, może ograniczać bezpieczeństwo jazdy. Zapytacie w jaki sposób? Otóż, w punktach załamania mogą tworzyć się tzw. refleksy świetlne, które mogą oślepić kierowcę i doprowadzić do wypadku.

Uważaj, bo możesz dostać mandat!

Uszkodzona szyba powinna być niezwłocznie wymieniona. Co w przypadku, gdy tego nie zrobimy? Podczas kontroli drogowej, jedną z kar może być nawet odebranie dowodu rejestracyjnego, szczególnie, gdy uszkodzenie jest spore i pojawia się w polu widzenia kierowcy. Na tym jednak nie koniec.

pęknięta szyba

Pęknięta szyba w aucie, to także możliwość otrzymania mandatu. W tym przypadku policjant ma dużo większą dowolność i niektórych przypadkach nie musi karać kierowcy mandatem, a jedynie go tylko upomnieć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News