Panie, mój pick-up praktycznie nie kopci. Chevrolet Corvette "uwędzony" czarnym dymem z Diesla

Panie, mój pick-up praktycznie nie kopci. Chevrolet Corvette "uwędzony" czarnym dymem z Diesla

Podaj dalej

Niektórzy właściciele samochodów z silnikami typu Diesel, lubią dusić swoim czarnym dymem i smrodem innych kierowców. W internecie już od jakiegoś czasu krąży nagranie, który przedstawia kierowcę pick-up’a, który celowo „przykopcił” kierowcę Chevroleta Corvette. Czy Wam też wydaje się, że zrobił to celowo?

Panie, diesel praktycznie nie kopci

Do tego zdarzenia doszło na autostradzie w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie kierowca pick-up’a stojąc w korku na lewym pasie, chciał zmienić pas, ale nie został wpuszczony przez kierowcę Chevroleta Corvette. W związku z czym, postanowił dać mu nauczkę… i „uwędził” go na całego.

Prawdopodobnie w tej sytuacji, mieliśmy do czynienia z nielegalną praktyką, która już od dawna jest bardzo popularna w USA. Rolling coal, bo o niej mowa, polega na modyfikowaniu silnika diesla w celu zwiększenia ilości paliwa wchodzącego do silnika po to, by emitować duże ilości czarnych lub szarych sadzy spalin do atmosfery.

Amatorzy tego typu modyfikacji instalują także specjalne przełączniki, które pozwalają na włączenie, bądź wyłączenie tzw. „dymiarki”. Miłośnicy tego typu przeróbek bardzo często wykorzystują swój „generator dymu” w pobliżu samochodów elektrycznych lub rowerzystów. Pytanie tylko, po co?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News