Opony zimowe latem? To pomysłowe, oszczędne czy bardzo głupie zachowanie?

Opony zimowe latem? To pomysłowe, oszczędne czy bardzo głupie zachowanie?

felga kolo opony

Podaj dalej

Opony zimowe latem? Niektórzy kierowcy decydują się na taki krok z różnych względów, ale większość dotyczy aspektów finansowych. Pytanie tylko, czy aby ta pozorna oszczędność nie ma wpływu na bezpieczeństwo jazdy?

Opony zimowe latem? Warto czy nie?

Jazda na oponach zimowych latem, to sposób na oszczędności, na który dość często decydują się niektórzy kierowcy. Pomysł może i ciekawy, ale czy na pewno oszczędny i bezpieczny? Raczej nie…

opony

Wiadomo, że sezon zimowy jest bardziej wymagający dla naszych opon. Niska temperatura, śnieg i lód, to warunki, w których opona zimowa jest niemal bezwzględnie konieczna. Dlatego też,  niektórzy kierowcy myślą, że skoro „zimówka” zapewnia bezpieczeństwo zimą, to spokojnie można ją stosować latem, gdy warunki na drodze są prawie idealne. Ale czy faktycznie tak jest?

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

To zdecydowanie zły pomysł!

felga kolo opony

Powodów, dla których nie warto jeździć latem na oponach zimowych jest wiele. Opony zimowe są z reguły droższe od opon letnich, a w temperaturze powyżej 7 stopni Celsjusza ich bieżnik ściera się w bardzo szybkim tempie. Dlatego też, nie można tutaj mówić o jakichkolwiek oszczędnościach. Drugim niezwykle ważnym powodem jest bezpieczeństwo na drodze. Opona zimowa latem charakteryzuje się dużo gorszymi właściwościami jezdnymi, a co za tym idzie większym spalaniem naszego samochodu. „Zimówka” latem to także dłuższa droga hamowania.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News