Odpalanie diesla po dłuższym postoju. Zobacz, od czego należy zacząć

Odpalanie diesla po dłuższym postoju. Zobacz, od czego należy zacząć

diesel odpalanie samochodu

Podaj dalej

Odpalanie diesla po dłuższym postoju, to czasem nie lada wyzwanie dla kierowcy. Zobacz, co zrobić żeby zniwelować problem do minimum.

Odpalanie diesla po dłuższym postoju…

odpalanie samochodu

Jeżeli Twój diesel stał w jednym miejscu dłuższy czas, to przed jego pierwszym odpaleniem, warto byłoby sprawdzić sytuację pod maską. A co dokładnie? Przede wszystkim warto sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych, ponieważ podczas dłuższego postoju mogło dojść do jakiegoś rozszczelnienia i wycieku.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Kolejną rzeczą powinno być sprawdzenie stanu naładowania akumulatora, który z uwagi na różne warunki atmosferyczne oraz dłuższy postój mógł ulec rozładowaniu. Jak to zrobić? Bardzo prosto… wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce.

Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku, gdy silnik odpali, można dać mu popracować trochę czasu na wolnych obrotach, a następnie zrobić sobie krótką „wycieczkę”.

Należy przy tym pamiętać, że do czasu osiągnięcia temperatury roboczej nie należy wkręcać jednostki na wysokie obroty. W ten sposób nie dojdzie np. do uszkodzenia turbosprężarki.

A co z hamulcem ręcznym?

Dłuższy postój, to być może nie tylko problem z odpaleniem, ale także ruszeniem. Jeżeli w naszym samochodzie zaciągnęliśmy hamulec ręczny, to może się okazać, że wcale nie tak łatwo będzie nam ruszyć z miejsca. Dlaczego? Ano dlatego, że mogło dojść do zapieczenia linki lub zacisków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News