Odpalanie diesla po dłuższym postoju, czyli co może pójść nie tak?

Odpalanie diesla po dłuższym postoju, czyli co może pójść nie tak?

Podaj dalej

Jak wygląda odpalanie diesla po dłuższym postoju? Co w sytuacji, gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce, silnik nie będzie chciał zapalić?

Odpalanie diesla po dłuższym postoju – kontrola płynów

Jak wiadomo, samochody zostały skonstruowane po to, żeby jeździły. Dlatego też, wbrew powszechnej opinii, dłuższy postój może im poważnie zaszkodzić. Gdy już jednak jesteśmy zmuszeni zaparkować samochód na dłuższy czas, to musimy liczyć się z tym, że możemy mieć problem z jego odpaleniem.

odpalanie diesla

Zanim zdecydujemy się na odpalanie diesla powinniśmy skontrolować stan podstawowych płynów eksploatacyjnych. To ważna czynność, ponieważ podczas długiego postoju mógł np. pęknąć przewód układu chłodzenia.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Odpalanie diesla – stan akumulatora

Odpalanie silnika po dłuższym okresie może nie być możliwe, z uwagi na akumulator, który mógł się rozładować. Słabe kręcenie rozrusznika oznaczać będzie brak prądu. Jak go uzupełnić? Ładując akumulator w domu lub podłączając go do innego samochodu.

odpalanie diesla

Gdy już uda nam się odpalić silnik, można dać mu chwilę popracować na wolnych obrotach, a następnie przejechać się kilka kilometrów.

Możliwy problem z paliwem

Co w przypadku, gdy silnik kręci, ale nie odpala? Może to oznaczać, że podczas postoju w ujemnych temperaturach, doszło do rozwarstwienia oleju napędowego, a wytrącona z niego parafina zatkała układ paliwowy. W takim przypadku, samochód powinien trafić do warsztatu lub ogrzewanego garażu.

odpalanie diesla

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Problem z hamulcem ręcznym

Jeżeli kierowca zostawiając pojazd zaciągnął hamulec ręczny, to może spodziewać się problemów. Mogło bowiem dojść do zapieczenia linki lub zacisków.

Hamulec ręczny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News