O krok od tragedii! Motocyklista wpadł wprost na samochód!

O krok od tragedii! Motocyklista wpadł wprost na samochód!

Podaj dalej

Mimo, że to zdarzenie miało miejsce już jakiś czas temu, to przypominamy je, ponieważ dobitnie pokazuje, do jak niebezpiecznych sytuacji może dojść, kiedy lekceważone są przepisy prawa o ruchu drogowym.

Kolejne wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Tym razem do zdarzenia doszło w miejscowości Paterek w województwie kujawsko-pomorskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca Opla wyjeżdżając z drogi osiedlowej wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym trasą motocykliście. Następnie uderzając w motocykl wytrącił kierowcę z toru jazdy, doprowadzając do jego wywrócenia.

Czytaj także: Kolejny kierowca, który nie widzi motocykli. Tym razem są ranni

Na nagraniu z rejestratora widzimy jak motocyklista upada na przeciwny pas ruchu i uderza w nadjeżdżający samochód. Tylko przytomne zachowanie kierowcy i jazda ze stosunkowo niewielką prędkością uchroniły motocyklistę przed poważniejszymi skutkami tego wypadku.

Mandat i punkty karne

Całe to zdarzenie mogło mieć dużo bardziej tragiczne skutki. Na całe jednak szczęście skończyło się tylko na niegroźnych obrażeniach motocyklisty. Kierowca Opla, który wymusił pierwszeństwo został ukarany 500 złotowym mandatem i punktami karnymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News