Nowy system już czeka na kierowców! Uwaga na mandaty!

Nowy system już czeka na kierowców! Uwaga na mandaty!

Podaj dalej

Nowy system ma zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Kierowcy muszą bardzo uważać, metoda kontroli jest bardzo dokładna.

Odcinkowy pomiar prędkości

tunel nowy

Statystyki mówią same za siebie. Odcinkowy pomiar prędkości jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wali z kierowcami przekraczającymi prędkość. Działanie tego systemu polega w dużym skrócie na współpracy kamer. Na określonym odcinku, jego początku i końcu, umieszcza się urządzenia rejestrujące przejeżdżające pojazdy. Dane te są następnie analizowane, a w rezultacie dostajemy wynik średniej prędkości każdego pojazdu na danym fragmencie drogi. System odcinkowego pomiaru prędkości znalazł kolejne zastosowanie w nowo otwartym tunelu w masywie góry Luboń Mały.

Nowy system na zakopiance

tunel nowy system

System zwany Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym jest oczywiście nadzorowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Niedawno doszło do otwarcia nowego tunelu stanowiącego ważny element nowej zakopianki. Na tym odcinku, wynoszącym dwa kilometry, obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Warto zastosować się do przepisów ponieważ zainstalowany system nie zna litości. Osiem żółtych kamer będzie odpowiedzialne za pomiar prędkości każdego pojazdu przejeżdżającego nowym fragmentem drogi. Każda kamera obejmuje po jednym pasie ruchu, rozpoznając rejestrację danego samochodu, następnie weryfikując jego średnią prędkość w trakcie pomiaru.

Przed wjazdem do tunelu zobaczymy wiele ostrzeżeń i informacji. Zastosujmy się do wskazywanych zaleceń, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnej kary.

Sprawdź także

Kierowcy nie rozumieją tego przepisu! 3000 złotych mandatu!

Prosta metoda dla kierowców. Dzięki niej będziesz lepiej widział!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News