Nowy obowiązkowy element wyposażenia auta od 1 lutego 2023!

Nowy obowiązkowy element wyposażenia auta od 1 lutego 2023!

nowy obowiązkowy trójkąt

Podaj dalej

Nowy obowiązkowy element dla każdego samochodu wprowadzono 1 lutego 2022 roku. Teraz przyszła pora na wdrożenie zasady.

Wyposażenie w różnych krajach

gaśnica nowy

W każdym kraju panują odmienne zasady w kwestii obowiązkowego wyposażenia. W Polsce jest to chociażby gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Inne kraje takie jak Czechy czy Niemcy obligują do posiadania także apteczki. Co ciekawe w Hiszpanii natomiast trzeba koniecznie posiadać koło zapasowe i narzędzia do jego wymiany. Warto zatem podczas planowania wyjazdu sprawdzić obowiązki w innych krajach, aby uniknąć nieprzyjemnych wydatków i dodatkowego stresu.

Nowy element wyposażenia

maseczka nowy

Mogłoby się zdawać, że temat pandemii mimo, że wciąż aktualny, jest już za nami. Inne zdanie na ten temat mają natomiast niemieckie władze. Właśnie Niemcy będą krajem, w którym nowym obowiązkowym elementem apteczki, w którą wyposażone musi być auto, będzie maseczka. Wprowadzone prawo znajduje się w okresie przejściowym, co oznacza, że producenci otrzymali czas na zmiany w produkcji. Kierowcy natomiast jeśli nie chcą kupować nowej, odpowiednio wyposażonej apteczki, muszą dokupić kilka maseczek i umieścić je w samochodzie.

Na szczęście niemieckie prawo jest dość łagodne jeśli chodzi o wymiar kary za brak wyposażenia. Jeśli kierowca zapomni o czymś takim jak maseczka, mandat wyniesie tylko 5 euro, a więc około 25 złotych.

Sprawdź także

Kierowcy nie rozumieją tego przepisu! 3000 złotych mandatu!

Kierowcy jednak muszą wozić ze sobą prawo jazdy? Niektórzy tak!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News