Nowe etykiety na oponach samochodowych! Zobacz, co się zmieniło

Nowe etykiety na oponach samochodowych! Zobacz, co się zmieniło

Etykiety na oponach 2021

Podaj dalej

Jak dobrze wiemy, wraz z początkiem maja weszły w życie nowe przepisy w zakresie opon samochodowych. O co dokładnie chodzi? Ano o etykiety na oponach, które przeszły pewne zmiany. Co dokładnie się zmieniło? O tym poniżej…

Etykiety na oponach – co to takiego?

etykiety na oponach

Etykieta na oponach powstała w 2012 roku. Co takiego daje? Przede wszystkim informuje kierowcę o danym produkcie, co może mieć decydujący wpływ na zakup odpowiedniego kompletu opon do naszego samochodu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dzięki etykiecie, kierowcy otrzymują informacje w postaci graficznych wskaźników i mogą porównać kilka modeli ze sobą pod względem oporów toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.

Opony samochodowe – jak czytać zmodyfikowaną etykietę?

Na czym polegają zmiany, które weszły w życie od 1 maja? Modyfikacji jest kilka, a ich celem było ułatwienie kupującym dostępu do potrzebnych informacji.

etykiety na oponach

Zmianie uległa ilość klas ocen, która została zredukowana i obecnie składać się będzie z pięciu klas (od A do E).

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Pojawiły się nowe symbole energii. Ikona wskazująca poziom hałasu zewnętrznego w decybelach zmieniła swoją szatę graficzną i teraz poza wskazaniem odczytu będzie także określać klasę (A, B, C).

Na etykiecie pojawiły się również informacje dodatkowe, za pomocą których producent określił m.in. przyczepność na oblodzonej drodze lub w trudnych warunkach śniegowych.

Ponadto, został dodany także kod QR dzięki, któremu możemy uzyskać informacje o modelu ogumienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News