Niesprawne hamulce, omal nie doprowadziły do tragedii! To cud, że nikt nie zginął [WIDEO]

Niesprawne hamulce, omal nie doprowadziły do tragedii! To cud, że nikt nie zginął [WIDEO]

niesprawne-hamulce

Podaj dalej

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych elementów każdego samochodu. To właśnie dzięki dobrze działającym hamulcom, możemy zatrzymać samochód w wybranym miejscu. Dlatego też, niesprawne hamulce to jedną z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się kierowcy. Jeżeli taka sytuacja nastąpi, to wtedy kierowcę może uratować doświadczenie, opanowanie i ewentualnie sprzyjające miejsce do wyhamowania rozpędzonego pojazdu.

Niesprawne hamulce to duży problem

Awaria hamulców, to dla każdego kierowcy samochodu bardzo poważny problem. Dochodzi wtedy do bardzo niebezpiecznych sytuacji zwłaszcza na drogach, które cechują się sporym kątem nachylenia oraz w czasie trudnych warunków atmosferycznych.

niesprawne hamulce

Do takiej właśnie sytuacji doszło na jednej z dróg, gdzie kierowca TIR-a stracił kontrolę nad pojazdem, w wyniku awarii układu hamulcowego. Oglądając to nagranie, widzimy, jak „walczy o życie” na mokrej i śliskiej jezdni. Ostatecznie udaje mu się uratować, zjazdem na boczną drogą. Niestety, ale manewr ten spowodował, że ciężarówka ostatecznie przewróciła się na bok. Na całe szczęście, nikomu nic się nie stało.

Z uwagi na bezpieczeństwo podróżowania, każdy kierowca bez wyjątku, powinien regularnie kontrolować stan układu hamulcowego w swoim samochodzie. A każda nawet najmniejsza usterka, powinna być bezzwłocznie naprawiona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News