Niedziela handlowa w grudniu? Możemy być zaskoczeni!

Niedziela handlowa w grudniu? Możemy być zaskoczeni!

zakupy niedziela

Podaj dalej

Niedziela handlowa może okazać się dość istotnym elementem w perspektywie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dni wolne od handlu

zakupy niedziela

Ustawa „o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni” obowiązuje już od 10 stycznia 2018 roku. W bieżącym roku 2022 określono, że tylko 7 niedziel będzie wyłączonych z zakazu handlu. Niedziela niehandlowa jest dniem, w który najważniejszymi punktami handlowymi, które mogą być otwarte są:

  • stacje paliw
  • restauracje
  • kwiaciarnie
  • apteki
  • placówki pocztowe
  • zakłady lecznicze dla zwierząt
  • inne specjalistyczne placówki wyróżnione w ustawie

Warto także wspomnieć, że złamanie ustawowego zakazu wiąże się z dużym ryzykiem. Każdy, kto powierzy zatrudnionej osobie pracę związaną z handlem, może otrzymać od 1 do 100 tysięcy złotych grzywny.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi ogromna ilość planowanych zakupów, od prostych składników kulinarnych po rozmaite prezenty.  Warto jednak zaplanować całe przygotowania tak, aby uniknąć ogromnych kolejek, korków i innych problemów związanych z dużym ruchem w sklepach.

Niedziela handlowa przed świętami

niedziela handlowa zakupy

W zbliżającym się okresie wielkich zakupów, przygotowywania spotkań rodzinnych oraz kupowania prezentów, możemy liczyć na miłe zaskoczenie. Jeśli okaże się, że nasze jedyne dni wolne na zakupy to niedziele, możemy odetchnąć z ulgą. Wyznaczono, że spośród czterech grudniowych niedziel, aż dwie będą handlowe. Pierwsza z nich to 11 grudnia, druga natomiast 18 grudnia.

Sprawdź także

Nowy dodatek dla gospodarstw domowych! Wnioski o nawet 1500 złotych już od 1 grudnia

Zimowe obowiązki wracają! Każdy musi o nich pamiętać!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News