Najgorsze skrzynie automatyczne. Zobacz, które "automaty" sprawiają największe kłopoty (część II)

Najgorsze skrzynie automatyczne. Zobacz, które "automaty" sprawiają największe kłopoty (część II)

najgorsze skrzynie automatyczne

Podaj dalej

Parę dni temu, w pierwszej części naszego artykułu, opisaliśmy trzy najgorsze skrzynie automatyczne, które charakteryzują się dużą awaryjnością i wysokimi kosztami naprawy. Dzisiaj kontynuujemy temat i przedstawiamy dwie kolejne…

Steptronic

Najgorsze skrzynie automatyczne

Skrzynia Steptronic kojarzy się przede wszystkim z samochodami marki BMW. Ponadto, „automat” można spotkać też m.in. w Jaguarach czy Range Roverach. Wady? Niezbyt dobrze znosiła przenoszenie wysokiego momentu obrotowego.

W przypadku, gdy układ napędowy był łączony z mocnymi jednostkami napędowymi, dochodziło do pękania wałka wejściowego, a to oznaczało problemy z wyższymi przełożeniami. Z biegiem czasu, problemy sprawiała także elektronika.

Najgorsze skrzynie automatyczne – MCP

Najgorsze skrzynie automatyczne

To skrzynia mechaniczna, która była sterowana elektronicznie. Spotkać ją można np. w Citroenie C4 Picasso. Wady? W czasie eksploatacji auta z tą przekładnią, dochodzi do naturalnego zużycia sprzęgła.

Niestety jego wymiana jest dość problematyczna i nie każdy mechanik jest w stanie prawidłowo przeprowadzić jej kalibrację. Może to skutkować zawieszaniem i problemem z wrzucaniem kolejnych przełożeń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News