Nabór wniosków na dofinansowanie zakupu samochodu trwa! Nawet 70 tyś. złotych

Nabór wniosków na dofinansowanie zakupu samochodu trwa! Nawet 70 tyś. złotych

Nabór wniosków na dofinansowanie zakupu samochodu trwa! Nawet 70 tyś. złotych

Podaj dalej

Nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji trwa w okresie od 12.07.2021 roku do 30.09.2025 roku. Można uzyskać sporą kwotę pieniędzy.

Program Mój elektryk

prawo samochód elektryczny nabór

Głównym założeniem prowadzonego programu jest ograniczenie generowanych przez samochody spalinowe szkodliwych zanieczyszczeń. Zgodnie z regulaminem, istnieje możliwość uzyskania rządowego wsparcia finansowego na zakup nowego pojazdu z kategorii:

  • M1-oznacza pojazdy do przewozu osób, które mają maksymalnie 8 miejsc, poza siedzeniem kierowcy
  • N1-oznacza pojazdy stworzone na potrzeby przewozu ładunków, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony
  • L1e do L7e – w dużym skrócie są to motorowery oraz motocykle o konkretnych parametrach

Wszystkie pojazdy z wyróżnionych kategorii muszą być nowe oraz wykorzystywać jako główne źródło napędu energię elektryczną. Może ona pochodzić zarówno z zewnętrznego źródła zasilania jak i z wodoru.

Osoby fizyczne mogą uzyskać wsparcie na zakup samochodu kategorii M1, natomiast przedsiębiorcy na wszystkie powyższe pojazdy.

Nabór wniosków wciąż trwa

wnioski laptop kierowcy nabór

Tak jak wspomnieliśmy, nabór będzie trwał do 30 września 2025 roku lub do wykorzystania przeznaczonych środków, które wynoszą 100 milionów złotych. Dopuszczalna kwota zakupu nowego samochodu dla osób fizycznych wynosi 225 ooo złotych (nie dotyczy ona osób posiadających kartę dużej rodziny). Dofinansowanie może natomiast wynieść 18 750 złotych lub nawet 27 000 złotych jeśli osoba posiada kartę dużej rodziny. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wyższe kwoty, ponieważ w zależności od kategorii mogą otrzymać od 18 750 złotych, nawet do 70 000 złotych.

Wnioski są natomiast przyjmowane tylko i wyłącznie przez rządowy Generator Wniosków o Dofinansowanie. Jest on dostępny w systemie internetowym.

Dodatkowe pytania i odpowiedzi oraz pełne informacje na temat możliwych dopłat można znaleźć na oficjalnej stornie gov.pl

Sprawdź także

Prawo jazdy kat. B rok po zmianach. Kierowcy nadal nie znają swojego nowego uprawnienia

Kierowcy muszą wymienić dokument do 31 grudnia! Wysokie kary!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News