Mycie samochodu po zimie. Co zrobić, żeby było dobrze i o czym warto pamiętać!

Mycie samochodu po zimie. Co zrobić, żeby było dobrze i o czym warto pamiętać!

Podaj dalej

Długo oczekiwana przez wszystkich wiosna, w końcu do nas zawitała. Mimo, że za oknem pogoda jeszcze „w kratkę”, to czas najwyższy zająć się swoim samochodem. Zaniedbane i brudne po okresie zimowym auto, wymaga od nas trochę wysiłku i cierpliwości. Tak, więc do dzieła! Zabieramy się za porządne mycie samochodu!

Jak myć nadwozie, żeby było dobrze?

Mycie samochodu dla niektórych kierowców jest przykrym obowiązkiem, a dla innych staje się rytuałem, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Najpopularniejszą formą jest standardowe mycie samochodu, czyli takie, do którego używamy własnych rąk. W skład takiego mycia możemy zaliczyć: mycie zewnętrznej powłoki samochodu, jak również czyszczenie wnętrza auta.

mycie samochodu

Wbrew pozorom, do takiego mycia musimy się dobrze przygotować. Zamiast standardowej gąbki, dobrze jest użyć ścierki wykonanej z mikrofibry. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko porysowania samochodu. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego środka czyszczącego, a tych jest naprawdę wiele. Najlepiej zdecydować się na takie, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do mycia odpowiednich powierzchni samochodu.

mycie samochodu

Podstawową zasadą mycia pojazdu jest to, że nadwozie myjemy od góry do dołu! Pamiętajmy o tym! Inną cenną wskazówką jest to, żeby dobrze wyczyścić dolne krawędzie drzwi i progów, ponieważ tam zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Po dokładnym umyciu auta należy go spłukać wodą, tak żeby nie zostały na nim resztki środka czyszczącego.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Równie ważne co mycie, jest dokładne wysuszenie samochodu! Można w tym celu użyć ręczników z mikrofibry, które mają bardzo dobre właściwości chłonne. Jeśli nie osuszymy dobrze samochodu, to zalegająca woda, zwiększy prawdopodobieństwo powstawania rdzy.

Mycie samochodu wewnątrz

Myjąc samochód, nie zapominamy oczywiście o jego wnętrzu! Oprócz dokładnego odkurzania całego samochodu, warto też wyprać tapicerkę. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie i odświeżenie plastików.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wykończenie, czyli samochodowe spa

Na koniec naszej pracy, warto nawoskować nasz samochód. Wosk, nie tylko zabezpieczy auto przed deszczem i brudem na dłużej, ale spowoduje lepszy odbiór wizualny naszego samochodu. Oprócz wosku, możemy się także pokusić o zastosowanie tzw. niewidzialnej wycieraczki. Jest to preparat, który nakładany na szklaną powierzchnię tworzy powłokę hydrofobową, której zadaniem jest „wypchnięcie kropli”, które pod wpływem pędu powietrza spływają z szyby.

mycie samochodu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News