Motocykl Jamesa Bonda sprzedany za ogromną kwotę. Triumph Scrambler 1200 XE wywołał bardzo duże zainteresowanie

Motocykl Jamesa Bonda sprzedany za ogromną kwotę. Triumph Scrambler 1200 XE wywołał bardzo duże zainteresowanie

Motocykl Jamesa Bonda sprzedany za ogromną kwotę. Triumph Scrambler 1200 XE wywołał bardzo duże zainteresowanie

Podaj dalej

Motocykl w akcji od dawna był elementem filmów z Jamesem Bondem. W najnowszej części również mogliśmy czerpać dawkę emocji z sekwencji, w której wystąpił jednoślad marki Triumph.

Motocykl w „No time to die”

Film z Danielem Craigiem w roli głównej, którego premiera odbyła się we wrześniu zeszłego roku zebrał wiele świetnych opinii.  Już 25 film o brytyjskim agencie, był nagrywany w wielu lokacjach. Od Jamajki przez Norwegię po Wielką Brytanię. W trakcie tej podróży dostrzec można partnerstwo chociażby z firmą Aston Martin, Land Rover czy też właśnie producentem motocykli Triumph. Najnowsza część z serii filmów o Jamesie Bondzie zawierała niejeden motoryzacyjnie przyjemny dla oka kadr.

Przerobiony motocykl akcji

Motocykl jakim jest zmodyfikowany Triumph Scramler 1200 XE również dostarczył świetną dawkę emocji. Pojazd nie posiada w prawdzie homologacji drogowej, a więc nie może poruszać się po drogach publicznych, ale nie odstraszyło to kolekcjonerów od zakupu. Motocykl i jego modyfikacje, które zastosowano to między innymi zdemontowanie kierunkowskazów, zegarów i lusterek bocznych, skrócenie wydechu czy też montaż dodatkowej płyty osłaniającej silnik.

Cel licytacji motocykla

Christies, czyli dom aukcyjny, który przeprowadzał licytację, prognozował wysokość kwoty sprzedaży motocykla na około 30 tysięcy funtów.  W tej perspektywie astronomiczna wręcz kwota, bo ponad 138 tysięcy funtów, a więc ponad 760 tysięcy złotych, za które sprzedany został motocykl trafi na szczytny cel. Środki zostaną przekazane na rachunek hospicjum Severn.

Motocykle Triumph

Marka Triumph jest aktualnie największym brytyjskim producentem motocykli. Założony w 1983 roku koncern sprzedaje bardzo ciekawe i spersonalizowane maszyny. Warto również wspomnieć, że Triumph z okazji premiery najnowszej części zdecydował się na produkcje dwóch nowych i limitowanych modeli. Mają one swoim charakterem odnosić się do historii Jamesa Bonda. Jak podkreśla firma, jest ona zachwycona kultową współpracą szczególnie z uwagi na obchodzone przez 60-lecie serii. Z tego względu właśnie dzisiaj na rynek trafi 60 sztuk limitowanych motocykli.

Sprawdź także

Nowy dodatek dla gospodarstw domowych-nawet 1500 złotych! Wnioski można składać do lutego 2023

Koniec tarczy inflacyjnej? Ceny już niedługo poszybują w górę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News