Messi i spółka przesiadają się do nowego samochodu

Messi i spółka przesiadają się do nowego samochodu

Podaj dalej

Cupra Formentor została oficjalnym samochodem piłkarzy FC Barcelony. To pierwszy autorski model i najważniejsza premiera tego hiszpańskiego producenta. Cupra uruchomiła już platformę do rezerwacji premierowej wersji samochodu.

Cupra Formentor została ogłoszona pierwszym w historii oficjalnym samochodem klubu piłkarskiego FC Barcelona. To pierwszy autorski model i najważniejsza premiera tego hiszpańskiego producenta. Piłkarze klubu otrzymają możliwość szerokiej personalizacji swoich samochodów. Będą mogli dostosować modele, dobierając m.in. pojemność silnika czy kolor karoserii. Ogłoszenie Formentora oficjalnym samochodem FC Barcelona wydaje się naturalnym ruchem. To model zaprojektowany i rozwinięty w Barcelonie. Na chwilę obecną marka otrzymała 20 tysięcy zapytań od potencjalnych nabywców.

cupra formentor

Cupra Formentor – co to za samochód?

Cupra Formentor to tzw. SUV coupe. Idealnie wpisuje się w najpopularniejszy w Europie segment C. Mierzy 4 450 mm długości, 1 839 mm szerokości i 1 511 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2 680 mm, co przekłada się na sporo miejsca na tylnej kanapie. Bagażnik ma pojemności 450 l. Cupra ma przyciągać wzrok i być szybka oraz nie ustępować innym samochodom tego segmentu, jeżeli chodzi o przestronność czy wyposażenie. Stąd bardzo długa lista pokładowych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, dwa duże ekrany (jeden przed oczami kierowcy), rozbudowany system multimedialny z usługami connect i sporo opcji do zaznaczenia w konfiguratorze.

cupra

Najwyższa wersja silnikowa to benzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 310 KM i momencie obrotowym 400 Nm. W Formentorze kierowca dostanie też napęd 4Drive, skrzynię DSG o 7 przełożeniach, system wyboru trybu jazdy, progresywny układ kierowniczy i hamulce Brembo. W ofercie nie mogło też zabraknąć hybrydy. To plug-in, czyli hybryda ze sporą baterią (13 kWh), którą można podładować, podłączając auto do gniazdka. W trybie czysto elektrycznym Cupra Formentor PHEV ma przejechać ok. 50 km. Współpracują ze sobą dwa silniki: 1.4 TSI o mocy 150 KM oraz silnik elektryczny o mocy 115 KM. Łączna moc to 245 KM (400 Nm).

Robert Downey Jr. i jego garaż. Oto czym jeździ filmowy Iron Man

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News