Mercedes-AMG GT - nowe wydanie samochodu bezpieczeństwa Formuły 1

Mercedes-AMG GT - nowe wydanie samochodu bezpieczeństwa Formuły 1

Podaj dalej

W miniony weekend w Austrii Formuła 1 wróciła na tor. Królowa motorsportu zademonstrowała solidarność w walce z rasizmem oraz swoje zaangażowanie na rzecz zniesienia nierówności w Formule 1. Na wszystkich bolidach i na torze pojawiły się tęczowe grafiki oraz hashtag #WeRaceAsOne.

Poza kampanią „WeRaceAsOne” na masce samochodu bezpieczeństwa FIA F1 pojawiło się hasło „Drive Safely” (z ang. jedź bezpiecznie). To zwrot skierowany do fanów wyścigów, przypominający im, by zawsze jeździli w sposób rozważny. Mercedes-AMG GT, czyli „służbowy” wóz Bernda Mayländera zdobi również hashtag #PurposeDriven (z ang. celowa jazda). Jego zadaniem jest promowanie zaangażowania organizacji FIA w bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, równość płci oraz różnorodność w sporcie. To także zwrócanie uwagi na działania FIA na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mercedes-AMG GT

Z technicznego punktu widzenia oficjalny samochód bezpieczeństwa Formuły 1 pozostaje bez zmian: mocny 4-litrowy silnik V8 biturbo, rozbudowana aktywna aerodynamika i inteligentna lekka konstrukcja. Lista dodatkowych elementów obejmuje pakiet torowy AMG z systemem ochrony w obliczu dachowania oraz ceramiczny, wysokowydajny kompozytowy układ hamulcowy. Mercedes-AMG GT jest bardzo dobrze przygotowany do swojego niełatwego zadania w najwyższej klasie sportu motorowego.

Mercedes-AMG GT

Wymagania FIA wobec oficjalnego samochodu bezpieczeństwa Formuły 1 są niezmiennie wysokie. Musi utrzymać wysoką minimalną prędkość, aby chronić opony i hamulce bolidów przed wystudzeniem, a ich silniki przed przegrzewaniem. Przy prędkości maksymalnej 318 km/h i sprincie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy Mercedes-AMG GT nie ma z tym żadnych problemów.

Dodge Durango – najmocniejszy SUV na świecie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News