Masz wyciek oleju z silnika? Zobacz, gdzie gdzie tkwi problem i jak się go pozbyć

Masz wyciek oleju z silnika? Zobacz, gdzie gdzie tkwi problem i jak się go pozbyć

Podaj dalej

Jeżeli zauważyłeś czarną plamę pod swoim samochodem, może to oznaczać, że masz wyciek oleju. Jaki może być powód takiej sytuacji? Jak namierzyć wyciek oleju i jak sobie z nim poradzić? O tym poniżej…

Pamiętaj, że to Twój obowiązek. Co musisz wiedzieć o spisie powszechnym?

Wyciek oleju – jak go zlokalizować?

diesel wyciek oleju

Jeśli zauważyłeś plamę oleju pod samochodem, najprawdopodobniej masz wyciek. Czy taka sytuacja zawsze oznacza, że silnik jest już mocno wyeksploatowany i wymaga remontu? Niekoniecznie…

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wszystko zależy bowiem od źródła problemu. Niekiedy wycieki oleju z silnika wynikają z błędów popełnionych przez mechanika. Jak je zlokalizować? Przede wszystkim należy zajrzeć pod maskę, ponieważ w przypadku, gdy wycieki z silnika są świeże, łatwo zauważyć miejsce, w którym się zaczynają.

Gdzie tkwi problem?

wyciek oleju

Wycieki najczęściej powstają w miejscach gumowych uszczelek pokrywy zaworów oraz miski olejowej. Jak sobie z nimi poradzić? Najlepszą metodą jest wymiana zużytych uszczelniaczy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wycieki oleju z silnika mogą także oznaczać znacznie poważniejsze problemy. Jakie? Niejednokrotnie zdarza się, że wycieki oleju wynikają ze zużycia uszczelniaczy wałków rozrządu i całego wału korbowego. W takim wypadku, naprawa jest zdecydowanie droższa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News