Masz samochód z LPG? Zobacz, jak możesz usprawnić swoją jazdę i zmniejszyć spalanie

Masz samochód z LPG? Zobacz, jak możesz usprawnić swoją jazdę i zmniejszyć spalanie

Podaj dalej

Samochody z instalacją LPG to częsty widok drogach. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty – duże oszczędności. Mimo, że gaz jest dwukrotnie tańszy niż benzyna czy diesel, to spora cześć kierowców zastanawia się jak jeszcze można zmniejszyć spalanie LPG?

Dziś premiera nowego serialu na HBO!

Sprawdź stan swojej instalacji LPG

instalacja lpg gaz

Zapewne nie jeden użytkownik samochodu zasilanego gazem, zastanawia się czy można obniżyć spalanie LPG? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale zawsze można poczynić niewielkie oszczędności. Jakie? Na początek warto skontrolować układ zasilania gazem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Warto sprawdzić czy układ w naszym aucie jest szczelny. Prawidłowe odczyty z poszczególnych czujników mają bowiem kolosalne znaczenie, ponieważ uszkodzenie np. sterownika lub czujnika prowadzi do oszukania komputera i podania bez potrzeby większej ilości LPG. A większa ilość gazu, zawsze oznacza wyższe spalanie.

Jak zmniejszyć spalanie LPG? Jazda ekonomiczna to podstawa!

lpg gaz tankowanie

Jak w przypadku benzyny czy diesla, podobnie sytuacja się ma, gdy jeździmy na gazie. O czym mowa? O technice i zasadach ekonomicznej jazdy, których wdrożenie pozwoli zaoszczędzić paliwo!

Jakie to zasady? Przede wszystkim nie należy jeździć na zbyt wysokich i niskich obrotach. Optymalny zakres sprawia, że paliwo spala się najefektywniej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Inne zasady to redukcja biegu, w przypadku, gdy będziemy potrzebować mocy i jazda na wyższym biegu, gdy jazda ma być jednostajna.

Hamowanie silnikiem, to kolejna z ważnych zasad. Warto jest obserwować sytuację na drodze i planować rozwój sytuacji. Sprawi to, że nasza jazda będzie płynna, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego hamowania i przyspieszania.

Agresywna jazda na pewno spowoduje wzrost zużycia paliwa, dlatego warto jej unikać. Duże znaczenie ma także właściwe ciśnienie powietrza w oponach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News