Masz samochód z LPG? Zobacz, czy ciebie też dotyczy ten problem

Masz samochód z LPG? Zobacz, czy ciebie też dotyczy ten problem

diesel lpg

Podaj dalej

Jeżeli w czasie jazdy samochodem instalacja LPG wyłącza się, powodów takiej sytuacji może być kilka. Problemy z układem zasilania gazem lub silnikiem, wadliwa praca mapsensora lub zużycie parownika, to tylko niektóre z nich.

LPG, czyli pomysł na duże oszczędności

LPG

Jak wiadomo, celem montażu instalacji LPG w samochodzie jest oszczędność. Cena gazu jest blisko połowę niższa od benzyny i diesla. Jednak oszczędności wynikające z tańszego paliwa to jedno, a ewentualne koszty eksploatacji to drugie…

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Instalacja gazowa w sposób znaczący wpływa na pracę silnika. Jak zatem ograniczyć jej skutki i niedogodności, które mogą pojawić się w czasie użytkowania? Podstawą jest prawidłowy montaż i regulacja układu.

Instalacja wyłącza się w czasie jazdy

lpg gaz kierowca

Co zrobić w przypadku, gdy w czasie jazdy, LPG zostaje odcięty, a jednostka napędowa przełącza się na benzynę? Jest to bardzo denerwująca sytuacja, która w znaczący sposób ogranicza korzyści płynące z zasilania samochodu gazem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Powodów takiej sytuacji może być kilka. Należą do nich: zanieczyszczone filtry, zużycie parownika, problemy z zaworem elektromagnetycznym czy wadliwa praca mapsensora.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News