Masz samochód z LPG? Czujesz gaz wewnątrz pojazdu? Zobacz, co to oznacza i czy jest niebezpieczne

Masz samochód z LPG? Czujesz gaz wewnątrz pojazdu? Zobacz, co to oznacza i czy jest niebezpieczne

Podaj dalej

Jeżeli jesteś posiadaczem samochodu z LPG, to pewnie spotkałeś się z sytuacją, gdy wewnątrz pojazdu było czuć gaz. Co to oznacza? Czy jest niebezpieczne? Jak pozbyć się problemu? O tym poniżej…

Czujesz gaz w samochodzie? To nieszczelność…

instalacja lpg gaz

Prawdopodobnie za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest nieszczelność. Czasami problem może dotyczyć instalacji LPG, a czasami układu wydechowego. Przyczyną może być także nieprawidłowe wyregulowanie systemu zasilania gazem.

Jak pozbyć się problemu?

lpg

Jeżeli we wnętrzu auta czuć gaz, to należy jak najszybciej odwiedzić pobliski warsztat samochodowy w celu usunięcia usterki. Jeżeli problem tkwi w nieszczelnej instalacji gazowej, to zagrożenie jest dość realne. Po pierwsze wdychanie gazu jest szkodliwe, a po drugie ulatniający się gaz zwiększa ryzyko powstania pożaru.

Sonda lambda – co to takiego? Zobacz, jak rozpoznać objawy awarii

Oprócz nieszczelności instalacji, inną równie częstą przyczyną może być nieprawidłowa regulacja układu. Powoduje to dostarczenie do komory spalania zbyt dużej ilości gazu. Ten nie jest spalany i trafia do wydechu, co może powodować u kierowcy wrażenie zapachu gazu wewnętrz samochodu.

Tankowanie LPG, a zapach gazu w samochodzie

tankowanie LPG gaz

Zapach gazu można również wyczuć po tankowaniu. Dlaczego? W tym wypadku przyczyną może być zużyta membrana w parowniku, która przepuszcza zapach gazu do wnętrza pojazdu poprzez układ wentylacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News