Masz dwie naklejki na szybie? Zobacz, czy grozi ci mandat

Masz dwie naklejki na szybie? Zobacz, czy grozi ci mandat

naklejka_rej

Podaj dalej

Jak wiadomo, nalepkę kontrolną z przedniej szyby samochodu dość ciężko jest usunąć. Czy w takim wypadku nie musimy jej usuwać i możemy mieć dwie naklejki na szybie? A może grozi nam mandat? Chcesz wiedzieć jak jest naprawdę? Przeczytaj poniższy artykuł.

Dwie naklejki na szybie

dwie naklejki na szybie

Naklejka kontrolna na szybie pojawiła się już blisko 20 lat temu. Jej zadaniem jest ułatwienie identyfikacji pojazdu w przypadku, gdy tablice rejestracyjne z różnych powodów są nieczytelne lub auto ich nie posiada.

W zasadzie wydawałoby się, że kierowcy nie powinni mieć żadnych problemów z naklejkami. Kupują nowy samochód, rejestrują, naklejają i tyle… Nie powinni, a mają – przynajmniej niektórzy. Dlaczego? Chodzi o zakup samochodu używanego. Jak wiadomo, naklejkę z szyby jest trudno zerwać, dlatego niektórzy kierowcy nie robią tego i decydują się jeździć z dwiema naklejkami.

Za taką jazdę grozi mandat

policja mandat kontrola

Rejestrując samochód na nowych tablicach rejestracyjnych, dostajemy nalepkę kontrolną, którą niektórzy z kierowców najzwyczajniej w świecie doklejają powyżej starej. Niestety, ale taka czynność rodzi pewne konsekwencje.

Jakie? Oczywiście chodzi o mandat, który w takim przypadku jest jak najbardziej możliwy, ponieważ utrudnia to identyfikację pojazdu. A jak wysoki może być mandat? To zależy od oceny sytuacji dokonanej przez policjanta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News