Mało znane funkcje Google Maps. A ty słyszałeś o nich?

Mało znane funkcje Google Maps. A ty słyszałeś o nich?

Google Maps

Podaj dalej

Google Maps to aplikacja, którą zna prawie każdy kierowca. Jednak jak w każdej tego typu aplikacji, występują w niej elementy, które mało znamy lub rzadko używamy. Jeśli jesteś ciekawy co to za funkcje, to zapraszamy do lektury.

Google Maps i rzadko używane funkcje

Google Maps

Pierwszą z funkcji Google Maps jest udostępnianie lokalizacji „na żywo”. Funkcja ta może być bardzo przydatna np. w czasie wspólnych podróży z przyjaciółmi. Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy w kompletnie nie znanym nam miejscu i w pewnym momencie postanowimy się rozdzielić… I co wtedy? Jak możemy się odnaleźć? Bardzo prosto, wystarczy z menu naszej aplikacji wybrać „Udostępnianie lokalizacji” i wybrać osobę, do której chcemy wysłać nasze położenie.

google maps

Kolejną funkcją jest zakładka „Dla Ciebie”. Po jej uruchomieniu musimy wybrać, które wydarzenia i miejsca nas interesują. Możemy także zapisać określone lokalizacje, tak by śledzić na bieżąco wszystkie związane z nimi wydarzenia. Aplikacja będzie nas informować o nowo otwartych miejscach i wszystkim co z nimi związane.

google maps

Inną, ostatnią już funkcją, którą chcieliśmy Wam dzisiaj zaprezentować jest Asystent Google. Pewnie niewielu z Was wie, ale z jego usług możemy korzystać także podczas używania aplikacji Google Maps. Za jego pomocą możemy wywołać samą aplikację i skorzystać z nawigacji oraz zadawać pytania bez konieczności wyłączania nawigacji podczas jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News