LPG wyłącza się w czasie jazdy samochodem? Przyczyn może być wiele... Oto kilka z nich

LPG wyłącza się w czasie jazdy samochodem? Przyczyn może być wiele... Oto kilka z nich

lpg strefa czystego transportu

Podaj dalej

Gdy instalacja LPG wyłącza się w czasie jazdy, prawdopodobnie oznacza to problem z układem zasilania gazem lub jednostką napędową. Jeżeli jesteś ciekawy w czym tkwi problem, to zapraszamy do lektury.

Instalacja LPG, to duża oszczędność

LPG

Jak łatwo się domyślić, celem montażu instalacji LPG w samochodzie jest oszczędność. Cena gazu jest o połowę niższa od benzyny czy diesla. Oszczędności to jedno, ale jak w każdym tego typu przypadku, gdzie są plusy, muszą być i minusy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Instalację LPG śmiało można nazwać „ciałem obcym” w naszym silniku. Oznacza to, że wpływa także na jego pracę. Powstaje zatem pytanie… jak ograniczyć skutki i niedogodności, które mogą pojawić się w czasie jazdy? Podstawą jest prawidłowy montaż i regulacja układu.

LPG wyłącza się podczas jazdy samochodem

Problem wygląda tak, że mimo rozgrzanego jednostki napędowej, zasilanie gazem zostaje odcięte, a napęd przełącza się na benzynę. Jak można się domyślić, jest to bardzo denerwujący problem, który znacząco ogranicza korzyści płynące z jazdy na gazie.

lpg

Możliwych przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Zanieczyszczone filtry, zużycie lub nieprawidłowa regulacja parownika oraz problemy z zaworem elektromagnetycznym przy butli, to tylko niektóre z nich.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News