LPG w starym samochodzie? Wady i zalety takiej inwestycji

LPG w starym samochodzie? Wady i zalety takiej inwestycji

Podaj dalej

LPG w starym aucie? Jakie są wady i zalety? Czy warto inwestować w taką instalację? Oto wady i zalety montażu gazu w starym samochodzie.

Montaż LPG w starym aucie

Jazda samochodem z LPG generuje spore oszczędności. Jednak niższy rachunek za paliwo nie musi oznaczać, że taka inwestycja będzie opłacalna. Użytkowanie samochodu z instalacją gazową, wiąże się także z innymi kosztami. Mogą one być nawet znacznie wyższe w przypadku montażu gazu w starych samochodach. Chodzi przede wszystkim o wydatki związane z serwisem wyeksploatowanych już silników.

lpg

LPG w aucie, to spore oszczędności

Stare samochody spalają z reguły dużo paliwa, co sprawia, że ich codzienna eksploatacja kosztuje dużo więcej niż w przypadku nowszych modeli. Montaż instalacji gazowej obniży koszt bieżącego użytkowania auta, ponieważ cena gazu jest dwukrotnie niższa niż benzyny.

instalacja LPG

Jak instalacja LPG wpływa na silnik?

Dużo grono osób zainteresowanych montażem gazu w starym samochodzie, rezygnuje z obawy przed słabszymi osiągami silnika zasilanego gazem oraz powszechną opinią, że taka instalacja powoduje szybsze zużywanie się jednostki. Te kwestie mają spore znaczenie w przypadku starych samochodów, ponieważ spora część użytkowników już i tak boryka się z problem stosunkowo niskiej mocy. Ponadto, stare i wysłużone jednostki napędowe, mogą być bardziej narażone na uszkodzenie.

lpg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News