Kradzież samochodu - o czym pamiętać i jak się zabezpieczyć, aby nie dać się okraść?

Kradzież samochodu - o czym pamiętać i jak się zabezpieczyć, aby nie dać się okraść?

Podaj dalej

Samochód to spełnienie marzeń wielu z nas. Jest to środek transportu, narzędzie pracy, a dla niektórych nawet źródło prestiżu. Zakup samochodu, niejednokrotnie wiąże się ze sporym wydatkiem i nie ma znaczenia czy kupujemy go za gotówkę, czy zaciągamy kredyt. W obu przypadkach wiąże się to z dużymi wyrzeczeniami, szczególnie jeśli jest to nowe auto. Dlatego też, jeżeli nie chcemy paść ofiarą kradzieży, powinniśmy zadbać o kilka podstawowych rzeczy.

Kradzież samochodu – jak się zabezpieczyć?

kradzież samochodu

Własny samochód jest niejednokrotnie kupowany kosztem wielu wyrzeczeń i poświęceń. Dlatego też jego utrata jest bardzo przykra dla właściciela. Jak zatem się ustrzec kradzieży samochodu? Wystarczy, że będziemy pamiętać o kilku rzeczach…

Przede wszystkim warto zainstalować w samochodzie system alarmowy, który w przypadku próby kradzieży, powinien skutecznie odstraszyć złodzieja. Oprócz alarmu, warto zainwestować również w różnego rodzaju blokady mechaniczne (np. na skrzynię biegów) czy nawet wyłącznik zapłonu.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Nie każdy posiada też garaż, w którym mógłby schować samochód na noc. Dlatego też, dobrze jest parkować na parkingu strzeżonym lub w dobrze oświetlonych i uczęszczanych miejscach.

Kradzież samochodu – okazja czyni złodzieja

kradzież samochodu

Pamiętajmy, że parkując samochód nawet na krótką chwilę, należy sprawdzić czy wszystkie okna są zamknięte. Wszystkie bagaże w postaci torebek, plecaków czy neseserów powinny być bezwzględnie zabrane z pojazdu lub w ostateczności schowane pod siedzenie albo do bagażnika.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Pod żadnym pozorem, nie należy zostawiać dokumentów w samochodzie, a kluczyki najlepiej schować do wewnętrznej kieszeni.

Podsumowanie

Niestety, ale nigdy nie mamy 100% gwarancji na to, że nasz samochód nie zostanie skradziony. Jednak dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom oraz zachowaniu odpowiedniej ostrożności, nasze szanse zdecydowanie rosną. Warto także pamiętać o ubezpieczeniu samochodu (zwłaszcza tych nowych i drogich), które w pewnym stopniu pokryje straty, kiedy już do takiej kradzieży dojdzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News