Korozja, czyli największy wróg twojej karoserii. Jak chronić samochód przed szkodliwym działaniem soli?

Korozja, czyli największy wróg twojej karoserii. Jak chronić samochód przed szkodliwym działaniem soli?

Podaj dalej

Zima na dobre zagościła na naszych ulicach, w związku z czym w ruch poszły pługi i piaskarki, które będą walczyć z zaśnieżonymi i oblodzonymi drogami. Sól wymieszana z piaskiem, którą posypuje się oblodzone drogi, w połączeniu z wilgocią i błotem jest największym zagrożeniem dla karoserii Twojego samochodu. Zatem jak uchronić swój samochód, tak by korozja metalowych części samochodu nie nastąpiła za szybko?

Korozja – jak zabezpieczyć auto

Większość samochodów posiada specjalne zabezpieczenia antykorozyjne. Jednak w czasie użytkowania samochodu, różne rzeczy (np. kamienie) mogą naruszyć tą powłokę i spowodować powstawanie odprysków.

Dlatego też, raz na jakiś czas warto sprawdzić stan powłoki zabezpieczającej. Do zabezpieczenia antykorozyjnego używa się najczęściej specjalnej masy do uszczelniania.

korozja

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przed uzupełnieniem ubytków, należy usunąć łuszczące się kawałki starego zabezpieczenia, oczyść miejsce i nałożyć specjalny środek antykorozyjny. Dobrym rozwiązaniem, jest również oddanie samochodu do warsztatu, gdzie w sposób fachowy zostanie zabezpieczony przed korozją.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News