Kontrolka Check Engine – dlaczego się świeci i co to może oznaczać?

Kontrolka Check Engine – dlaczego się świeci i co to może oznaczać?

kontrolka__check_engine

Podaj dalej

Zapalona kontrolka check engine z reguły oznacza kłopoty, na całe szczęście nie zawsze duże. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy jedziemy sobie samochodem i nagle zapala się żółta kontrolka z symbolem silnika. Co wtedy zrobić? Przede wszystkim, nie bagatelizować problemu.

Kontrolka Check Engine – czemu się świeci?

check-engine
Check Engine – dlaczego się świeci i co to może oznaczać?

Jedziemy samochodem i nagle na naszej desce rozdzielczej, zapala się żółta kontrolka silnika. Wielu kierowców, nie ma pojęcia, co sygnalizuje jej zapalenie się oraz jak postąpić w takiej sytuacji. Jest to jeden z najbardziej niezrozumiałych wskaźników w samochodzie.

Kontrolka Check Engine

Kontrolka silnika może nas informować o wielu rzeczach, co nie oznacza jednak, że musimy od razu zjechać z drogi na pobocze i wzywać pomoc. Jednak w miarę możliwości, powinniśmy udać się do mechanika i sprawdzić swój samochód. Zignorowanie tego komunikatu, może oznaczać uszkodzenie silnika.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Kontrolka Check Engine – co warto wiedzieć?

Kiedy komputer w samochodzie wykryje jakiś problem w systemie sterowania, włącza żółtą kontrolkę silnika. Informuje ona o problemach z silnikiem lub z układem napędowym. Komputer, oprócz zapalenia kontrolki, zachowuje także kod błędu, który pozwala później zidentyfikować źródło problemu.

check engine

Kod błędu możemy odczytać za pomocą diagnostycznego sprzętu komputerowego. W tym celu najlepiej wybrać się do warsztatu samochodowego celem zdiagnozowania usterki.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News