Kolejna rewolucyjna funkcja w Google Maps! Będzie dużo bezpieczniej!

Kolejna rewolucyjna funkcja w Google Maps! Będzie dużo bezpieczniej!

google maps telefon

Podaj dalej

Już niedługo, Google Maps otrzyma zupełnie nową funkcję. Aplikacja będzie mogła wyznaczać drogi z dala od tras narażonych na wypadki. Na czym to będzie polegało? O tym poniżej…

Nowa funkcja Google Maps

google maps

Już jakiś czas temu słyszeliśmy o funkcji, w której zamiast domyślnie najszybszej trasy pomiędzy dwoma punktami, Google Maps mają proponować drogę przyjaźniejszą dla środowiska. Teraz, aplikacja chcąc iść krok dalej, będzie nawigować kierowców z dala od dróg narażonych na częste wypadki, proponując im alternatywne trasy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

I tak przykładowo, jeśli na danej drodze w ciągu dnia (np. około godziny 13.00) nastąpi duży wzrost kolizji, system wykryje te zdarzenia i zaproponuje alternatywne trasy. Google ma nadzieję, że w ten sposób uda się zmniejszyć ilość wypadków.

google maps

Jak można się domyślić, aplikacja będzie korzystać akcelerometrów i żyroskopów znajdujących się w urządzeniach mobilnych kierowców. Jednak jakby tego było mało, dla większej dokładności i prawdziwości działania, Google Maps będzie prawdopodobnie wykorzystywać sztuczną inteligencję do analizowania zachowań innych kierowców, którzy będą poruszać się w tym samym czasie, tą samą trasą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News