Klimatyzacja w twoim samochodzie jest zepsuta? Nic nie szkodzi. Zobacz, jak skutecznie schłodzić kabinę w czasie upałów

Klimatyzacja w twoim samochodzie jest zepsuta? Nic nie szkodzi. Zobacz, jak skutecznie schłodzić kabinę w czasie upałów

klimatyzacja

Podaj dalej

Podróżowanie samochodem w czasie upałów może być bardzo męczące, szczególnie w przypadku, gdy nasze auto nie posiada klimatyzacji lub jest ona zepsuta. Na szczęście klimatyzacja nie jest jedynym sposobem na schłodzenie wnętrza samochodu. Jesteś ciekaw jak jeszcze można schłodzić wnętrze auta? Zapraszamy do artykułu.

Klimatyzacja nie działa? Nic nie szkodzi

upał samochód klimatyzacja

Gdy za oknem żar leje się z nieba, a Twój samochód ma zepsutą klimatyzację kluczowe może okazać się parkowanie. W takiej sytuacji samochód najlepiej zostawiać w miejscach zacienionych.

Innym rozwiązaniem jest zasłonięcie szyb specjalną folią przeciwsłoneczną, która ograniczy dostęp promieniom słonecznym do wnętrza auta. Tego typu osłony są stosunkowo tanie i kosztują już około 30-40 zł.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Kolejną czynnością jaką powinniśmy zrobić zanim wsiądziemy do samochodu, jest dokładne przewietrzenie wnętrza. Jeśli był on przez dłuższy czas zaparkowany w słońcu, to temperatura w środku może być nawet o kilkadziesiąt stopni wyższa niż na zewnątrz. Dlatego też warto otworzyć wszystkie drzwi w pojeździe na kilka minut, żeby nastąpiła wymiana powietrza.

Przegląd klimatyzacji w samochodzie. Zobacz, kiedy warto go zrobić

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News