Klasyki kina. Filmy, które musi obejrzeć każdy fan motoryzacji.

Klasyki kina. Filmy, które musi obejrzeć każdy fan motoryzacji.

kino klasyki

Podaj dalej

Klasyki kina można podzielić na wiele rodzajów, każdy stworzony dla osób o różnych zainteresowaniach. To zestawienie powinien znać każdy fan motoryzacji.

5.”Formuła 1: Jazda o życie”

Dokument w formie serialu, który opowiada o przeżyciach kierowców i całego grona związanego z dziedziną motorsportu, jaką jest Formuła 1. W filmie poruszono dosłownie emocje i relacje, które towarzyszą wszystkim biorącym czynny udział w wyścigach. Poza interesującymi fragmentami motoryzacyjnymi to perspektywa samych kierowców z pewnością powinna zachęcić do obejrzenia tego filmu. Co ciekawe, w drugim sezonie serialu Netflixa znalazła się też historia Roberta Kubicy, wracającego do tego sportu.

4. „Transporter”

aktor

Film z Jasonem Stathamem w roli głównej, który wciela się w Franka Martina, działającego jako kurier różnych organizacji przestępczych. Mimo że fabuła nie do końca opiera się na motoryzacji, sceny z kultowymi modelami Audi robią ciekawe wrażenie. Ponadto dawka akcji i emocji przekazywana z ekranu z pewnością zachęcają do dalszego oglądania.

3.”Baby Driver”

Baby-Driver-Subaru-3 klasyki

Niewinnie brzmiący tytuł kompletnie nie oddaje charakteru filmu. Praca włożona przez specjalistów w to dzieło widoczna jest już w pierwszym segmencie filmu. Historia o młodym, niepozornym chłopaku wkraczającym w ciemny świat przestępstw zaczyna się naprawdę intrygująco. Rozpoczynająca sekwencja w postaci pościgu po napadzie z udziałem czerwonego Subaru Impreza WRX zdecydowanie i z rozmachem zachęca do dalszego oglądania.

2.”Szybcy i wściekli”

vin diesel szybcy i wściekli

 

Mimo podziału wśród fanów wywołanego ścieżką, jaką podążają twórcy serii „Szybcy i wściekli”, myślę, że każdy zgodzi się z wysokim miejscem klasyki kina jaką jest pierwsza część sagi. Szybkie samochody, nielegalne wyścigi, przyjaźń i dużo akcji-te elementy na pewno miały znaczny udział w sukcesie produkcji.

1.”Ford v Ferrari”

klasyki

Film zasługujący na miano przyszłej klasyki, opowiadający o kultowym wyścigu Le Mans. Produkcja pokazuje walkę o dominację pomiędzy Carrollem Shelby’m z zespołu Henry’ego Forda a przodującym zespołem Ferrari. Sekwencje wyścigów, gra aktorska, prawdziwe pojazdy-te kwestie sprawiają, że film stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Sprawdź także

Ostatnia zmiana czasu już w tym roku? Kiedy przestawiamy zegarki?

Nowe stawki zwrotów dla kierowców! Na ile pieniędzy można liczyć?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News