Jak usunąć naklejkę z szyby samochodu? Zobacz, jak poradzić sobie w takiej sytuacji [WIDEO]

Jak usunąć naklejkę z szyby samochodu? Zobacz, jak poradzić sobie w takiej sytuacji [WIDEO]

Jak usunąć naklejkę

Podaj dalej

Mogłoby się wydawać, że usunięcie z szyby różnego rodzaju naklejek, to prosta sprawa. Jednak każdy, kto choć raz musiał się zmagać z tym problemem wie, że nie jest to taka prosta sprawa. Zwłaszcza, jeśli problem dotyczy bardzo popularnych naklejek za tzw. „złe parkowanie”. Zatem, jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej? O tym poniżej…

Jak usunąć naklejkę? Sprawa nie jest prosta…

jak usunąć naklejkę

Zapewne taka lub podobna sytuacja spotkała większość z nas, kiedy to musieliśmy zaparkować swój samochód na chwilę, aby np. wejść do sklepu, a po powrocie zastaliśmy na szybie naklejkę za tzw. „złe parkowanie”. Czasami „karny *****” jest także wynikiem sąsiedzkiej rywalizacji o miejsce pod blokiem, która przeradza się w tego typu zachowania. Nie ważne jednak co jest przyczyną, ważne jest jak usunąć taką naklejkę?

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W teorii wszystko wydaje się dość proste… naklejkę moczymy zmywaczem, a następnie zdejmujemy ją za pomocą żyletki lub jakiegoś nożyka. Tak zmiękczona naklejka, powinna dość łatwo dać się usunąć.

Jednak teoria to jedno, a praktyka drugie… i jak się okazuje nie zawsze jest to takie proste jakby się mogło wydawać.

Tutaj może pomóc WD-40…

Co prawda jest to preparat przeznaczony do zupełnie innych rzeczy, ale o dziwo jest także dosyć skuteczny w usuwaniu naklejek z szyb. Wystarczy, że preparat naniesiemy na powierzchnię naklejki, którą chcemy usunąć i zostawimy na około 10-15 minut. Później przy pomocy nożyka lub żyletki delikatnie podważymy brzegi naklejki i spróbujemy ją odkleić.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Może się okazać, że naklejki nie uda się usunąć za jednym zamachem i wówczas konieczne będzie skrobanie powierzchni szyby. Po usunięciu naklejki, powierzchnię szyby należy umyć wodą z płynem do szyb.

…i suszarka do włosów

Zapytacie, jak usunąć naklejkę z szyby za pomocą suszarki? Chodzi o to, aby odpowiednio podgrzać naklejkę. Strumień ciepłego powietrza, który wytwarza suszarka nie tylko pozwala wysuszyć mokre włosy, ale również pomoże rozpuścić klej. Ułatwi to w znaczny sposób oderwać naklejkę z szyby samochodu. Po pozbyciu się naklejki, szybę należy wyczyścić płynem do naczyń lub płynem do szyb.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News