Instalacja LPG w starym aucie – jakie są wady i zalety?

Instalacja LPG w starym aucie – jakie są wady i zalety?

Podaj dalej

Instalacja LPG w starym samochodzie? Jakie są oszczędności, a jakie koszty montażu LPG w wiekowym aucie? Czy warto inwestować w taką instalację? A co z utratą mocy silnika i ewentualnym uszkodzeniem? Oto wady i zalety montażu gazu w starym samochodzie.

Instalacja LPG w starym samochodzie

Jazda samochodem z instalacją LPG na pewno generuje spore oszczędności. Jednak niższy rachunek za paliwo nie musi oznaczać, że taka inwestycja będzie opłacalna.

instalacja LPG

Użytkowanie samochodu z instalacją gazową, wiąże się także z innymi kosztami. Mogą one być nawet znacznie wyższe w przypadku montażu gazu w starych samochodach. Chodzi przede wszystkim o wydatki związane z serwisem wyeksploatowanych już silników.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Instalacja LPG – duże oszczędności

Stare samochody spalają z reguły dużo paliwa, co sprawia, że ich codzienna eksploatacja kosztuje dużo więcej niż w przypadku nowych modeli. Montaż instalacji LPG znacznie obniży koszt bieżącego użytkowania auta, ponieważ cena gazu jest dwukrotnie niższa niż benzyny.

instalacja LPG

Jest to największa zaleta montażu instalacji LPG w starym samochodzie. Należy także pamiętać, że montaż instalacji gazowej w starszym aucie kosztuje zwykle mniej, niż w przypadku nowych silników wyposażonych w zaawansowaną elektronikę.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Instalacja LPG – dodatkowe koszty

Oprócz oszczędności, jazda na gazie wiąże się z innymi wydatkami. Musimy tu uwzględnić coroczne przeglądy instalacji, do których mogą dojść wydatki związane z ewentualną naprawą i wymianą zużytych elementów instalacji, a także wyższą opłatę za coroczną wizytę na stacji diagnostycznej.

Kolejnym wydatkiem, jest obowiązek okresowej homologacji lub wymiany zbiornika LPG (raz na 10 lat). Należy także pamiętać, że samochód z instalacją gazową potrzebuje także benzyny, która jest niezbędna do pracy silnika, zanim osiągnie on odpowiednią temperaturę umożliwiającą przełączenie na gaz.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Instalacja LPG i jej wpływ na silnik

Dużo osób zainteresowanych montażem LPG w starym aucie, rezygnuje z tego z obawy przed słabszymi osiągami silnika zasilanego gazem oraz powszechną opinią, że instalacja LPG powoduje szybsze zużywanie się jednostki.

Te dwie kwestie mają duże znaczenie w przypadku starych modeli, ponieważ spora część użytkowników starych samochodów już i tak boryka się z problem stosunkowo niskiej mocy. Ponadto, stare i wysłużone jednostki napędowe, mogą być bardziej narażone na uszkodzenie.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Zatem czy warto instalować LPG do starego auta? Taka inwestycja może być opłacalna, pod warunkiem, że dobrze się do niej przygotujemy i weźmy pod uwagę rachunek ekonomiczny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News