Idiotyczne wyprzedzanie kierowcy Porsche. Wrzucamy ku przestrodze! [WIDEO]

Idiotyczne wyprzedzanie kierowcy Porsche. Wrzucamy ku przestrodze! [WIDEO]

Podaj dalej

Poniższe nagranie to idealny przykład tego, że zachowania niektórych kierowców są pozbawione jakiegokolwiek rozsądku i niejednokrotnie wyglądają jak próby samobójcze. Widoczne poniżej wyprzedzanie było tak głupie i ryzykowne, że sami do końca nie możemy uwierzyć w to co zobaczyliśmy.

Szybki i dynamiczny samochód pozwala na sprawne i bezpieczne wyprzedzanie, ale niektórzy kierowcy wykonują ten manewr w nieodpowiednich miejscach. Wychodzą oni z założenia, że skoro dysponują szybkim autem, to zawsze im się uda wyprzedzić wolniejszych kierowców. Niestety, ale takie myślenie jest głupie, ponieważ wyprzedzanie w nieodpowiednim miejscu, zawsze stwarza śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

wyprzedzanie

Widoczny na poniższym nagraniu kierowca Porsche myślał chyba podobnie, ponieważ wyprzedzał samochód ciężarowy mimo podwójnej linii ciągłej oraz zbliżania się do łuku. A jak łatwo można było się domyśleć, zza łuku wyjechał autor tego nagrania… i tylko dzięki błyskawicznej reakcji udało się uniknąć czołowego zderzenia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Pamiętajmy, że mając nawet szybki i dynamiczny samochód, nie zawsze zdążymy wyprzedzić wolniejszego kierowcy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News