Glinkowanie lakieru... Zobacz, co to takiego i po co się to robi?

Glinkowanie lakieru... Zobacz, co to takiego i po co się to robi?

glinkowanie lakieru

Podaj dalej

Jak wiadomo, dokładne i regularne mycie auta oraz jego woskowanie, to jeden ze sposobów na utrzymanie lakieru w dobrym stanie przez dłuższy czas. Jednak, żeby efekt był jeszcze lepszy, warto czasami wykonać tzw. glinkowanie lakieru. Jesteś ciekawy, co to takiego i dlaczego się je wykonuje? To zapraszamy do lektury.

Glinkowanie lakieru – co to takiego?

To w dużym uproszczeniu dogłębne czyszczenie z różnego rodzaju zabrudzeń jak: żywica z drzew, resztki owadów, drobiny asfaltu czy pył z klocków hamulcowych.

glinkowanie lakieru

Niestety, ale wyżej wymienionych zabrudzeń nie pozbędziemy się myjąc auto np. na myjni samochodowej. Dlatego w takiej sytuacji z pomocą przyjdzie tzw. glinkowanie, które pozwoli skutecznie pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Należy zaznaczyć przy tym, że glinkowanie lakieru nie usuwa zarysowań, tylko „wyciąga” z nich brud. Glinkowanie nie zmniejsza także grubości lakieru, dlatego też można je bezpiecznie powtarzać co jakiś czas.

To właśnie glinka sprawia, że lakier jest gładki, dzięki czemu zarówno mycie jak i woskowanie auta, jest dużo bardziej skuteczne.

Efekt końcowy jest szczególnie widoczny w momencie, gdy zmoczymy lakier naszego samochodu. Po dokładnym glinkowaniu lakieru, krople wody będą „ślizgać” się po gładkiej powierzchni i spływać na ziemię.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News