Gaśnica, czyli obowiązkowe wyposażenie naszego samochodu!

Gaśnica, czyli obowiązkowe wyposażenie naszego samochodu!

Podaj dalej

Gaśnica jest obowiązkowym elementem wyposażenia samochodów w Polsce. Musi mieć aktualną legalizację, która gwarantuje jej sprawność. Jak często należy powtarzać legalizację i czy jej brak, oznacza dla kierowcy mandat?

Gaśnica, czyli obowiązkowe wyposażenie samochodu

gaśnica

Prawo o ruchu drogowym nie pozostawia żadnych wątpliwości – gaśnica jest obowiązkowym elementem wyposażenia samochodów w Polsce. Jakie warunki musi spełniać? Po pierwsze powinna posiadać przynajmniej 1 kilogram środka gaśniczego. Po drugie musi mieć aktualny okres legalizacji.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Gaśnica – legalizacja

W zależności od wymogów producenta gaśnicy, badanie legalizacyjne trzeba powtórzyć raz na rok lub co dwa lata. Polega ono na przeglądzie technicznym urządzenia. Cena za wykonanie takiej usługi nie jest droga i wynosi do 5 do 10 złotych. Cena nowej gaśnicy, to około 30 złotych.

Okres gwarancji gaśnicy

Gwarancję gaśnicy określa producent, który gwarantuje prawidłową pracę urządzenia i środka gaśniczego. Warunkiem tej gwarancji, są regularne przeglądy legalizacyjne. Wyczerpanie okresu gwarancji oznacza, że gaśnica powinna zostać wymieniona na nową.

Gaśnica – mandat za brak gaśnicy

gaśnica

Przepisy prawa drogowego stawiają sprawę jasno… mandat grozi nam za brak gaśnicy w samochodzie. Policja w czasie kontroli drogowej, będzie sprawdzać obecność gaśnicy w pojeździe, a nie okres legalizacji czy gwarancji.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News