Dwie młode Polki w programie "FIA Girls on Track Rising Stars"

Dwie młode Polki w programie "FIA Girls on Track Rising Stars"

Podaj dalej

Natalia Gładysz oraz Kinga Wójcik zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie „FIA Girls on Track Rising Stars”. To szansa na wsparcie Ferrari i starty w Formule 4.

Projekt powstał przy współpracy Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie ze Scuderia Ferrari, dla dziewcząt w wieku 12-16 lat. Wybrane zawodniczki mogą liczyć na szereg szkoleń zapewniających zdobycie kluczowych umiejętności technicznych i doskonalenie swojej zdolności jazdy. Finalistki zakwalifikują się do 2-letniego programu wsparcia Ferrari Driver Academy, który zakończy się startami w Formule 4.

girls on track

Walka o miejsce w programie „FIA Girls on Track Rising Stars” nie była łatwa. Chęć udziału w kwalifikacjach zgłosiło ponad 70 kandydatek z 29 krajów. Wśród 24 najlepszych zawodniczek, znalazły się dwie Polki: Natalia Gładysz i Kinga Wójcik.

Plan „FIA Girls on Track Rising Stars” przewiduje kwalifikacje – Schoot out w dniach 12-13 października 2020 na Torze Paul Ricard we Francji. Tam wyłoniona zostanie lista 12-stu uczestniczek kolejnego etapu, które pojadą na obozy szkoleniowe:

– Obóz treningowy 1 (Karting) – 14-15 października 2020  na Torze Paul Ricard we Francji

– Obóz treningowy 2 (F4) – 3-4 listopada 2020 na Torze Paul Ricard we Francji

– Obóz treningowy Ferrari Driver Academy Camp (F4) – 9-13 listopada 2020 w Maranello we Włoszech dla czterech najlepszych zawodniczek.

girls on track

Podczas ostatniego spotkania wyłoniona zostanie finalistka programu. Będzie mogła skorzystać z 2-letniego wsparcia zespołu Scuderia Ferrari i programu Ferrari Driver Academy. Kolejne kwalifikacje do „FIA Girls on Track Rising Stars” odbędą się w sezonie 2021.

– Czuliśmy, że musimy podjąć dalsze wysiłki, aby rozszerzyć obszar naszej działalności o młode dziewczyny, które chcą uprawiać sport motorowy. Chociaż nie ma bariery dla ich uczestnictwa w wyścigach, mamy świadomość, że kobietom trudniej jest osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Dlatego zareagowaliśmy entuzjastycznie na inicjatywę FIA i wierzymy, że możemy pomóc wprowadzić jeszcze więcej młodych dziewczyn do tego fantastycznego sportu. – powiedział Mattia Binotto, szef zespołu Scuderia Ferrari.

girls on track

Mercedes-AMG GT – nowe wydanie samochodu bezpieczeństwa Formuły 1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News