Dressing do opon... Czy wiesz, co to takiego? Jeśli nie, to zobacz co dzięki niemu zyskujesz

Dressing do opon... Czy wiesz, co to takiego? Jeśli nie, to zobacz co dzięki niemu zyskujesz

dressing_do_opon-3

Podaj dalej

Dressing do opon, czyli popularne czernidło to obowiązkowy element wchodzący w skład car detailingu. Zabezpiecza on gumę przed czynnikami pogodowymi, brudem oraz solą drogową w okresie zimowym. To właśnie dzięki niemu, opony utrzymują się w dobrym stanie przez dłuższy czas. Jeśli jesteście ciekawi czy naprawdę warto z tego korzystać, to zapraszamy do lektury.

Dressing do opon – co to takiego?

dressing do opon

Zabezpiecza on gumę przed czynnikami pogodowymi, brudem oraz solą drogową w okresie zimowym. To właśnie dzięki niemu, opony utrzymują się w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Opona zabezpieczona dressingiem jest lepiej „odżywiona” i bardziej odporna na różnego czynniki pogodowe. Mało tego, dzięki dressingowi wzrasta także jej żywotność! Ponadto, guma pokryta dressingiem posiada właściwości hydrofobowe, dzięki czemu brud nie trzyma się opony i prościej utrzymać ją w czystości.

Dressing oprócz tego, że zapewnia ochronę opony przed zniszczeniem, to również nadaje jej atrakcyjnego wyglądu.

Pytanie, czy warto?

Warto i to bardzo… Jest wiele argumentów, które zachęcają do stosowania wspomnianych wyżej czernideł. Przede wszystkim to elegancki wygląd naszych opon, który sprawia, że nasz wyczyszczonym i lśniący samochód prezentuje się zachwycająco.

Podstawową i oczywistą zaletą jest wygląd opony. Na rynku mamy wiele produktów, które oferują różny efekt wykończenia np.: matowy, satynowy czy błyszczący.

dressing do opon

Wygląd to jedno, ale jedną z ważniejszych zalet stosowania dressingów jest wydłużenie żywotności naszych opon. Dressingi wsiąkają głęboko w strukturę opony zabezpieczając ją przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak sól w okresie zimowym czy słońce latem.

Jak wiadomo, opony samochodowe to dość drogi element naszego auta, dlatego też warto maksymalnie wydłużyć ich żywotność.

Glinkowanie lakieru… Zobacz, co to takiego i po co się to robi?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News