Dramatyczne potrącenie trzech nastolatek! Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych

Dramatyczne potrącenie trzech nastolatek! Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych

Podaj dalej

Do tego bardzo groźnego zdarzenia doszło w Raciborzu. Przechodzące przez przejście dla pieszych trzy nastolatki potrącił kierowca dostawczaka.

Dramatyczne potrącenie – tragedia była blisko…

To tego bardzo groźnego zdarzenia doszło w Raciborzu. Całą sytuację zarejestrowała kamera samochodu jadącego z naprzeciwka, a nagranie opublikowała KWP w Katowicach.

Kierowca białego dostawczaka nie zastosował się do przepisów drogowych, zabraniających wyprzedzania lub omijania stojącego przed przejściem dla pieszych samochodu. W wyniku tego potrącił trzy dziewczyny przechodzące prawidłowo na drugą stronę ulicy. Wszystkie potrącone dziewczyny trafiły do szpitala.

Policja przestrzega…

Brak koncentracji na drodze lub chwila nieuwagi, może doprowadzić do tragedii. Należy pamiętać, że piesi w konfrontacji z samochodem bardzo rzadko wychodzą bez szwanku.

Czytaj także: Dramatyczne potrącenie matki z dziećmi! Kierowca się zagapił

Niestety, apele i mandaty w dalszym ciągu nie docierają do niektórych kierowców, a według statystyk, najczęściej do potrąceń dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Kierowcy samochodów wielokrotnie bagatelizują przepisy o zakazie wyprzedzania, co dobitnie widzimy na poniższym filmiku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News