Dokument, który zapewni dużą oszczędność! Na złożenie oświadczenia zostało kilka dni!

Dokument, który zapewni dużą oszczędność! Na złożenie oświadczenia zostało kilka dni!

Podaj dalej

Na złożenie tego bardzo ważnego oświadczenia zostały już ostatnie dni. Złożony dokument to duża oszczędność.

Zamrożenie cen energii

prąd dokument

2 listopada bieżącego roku doszło do podpisania przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o maksymalnych stawkach za energię elektryczną w 2023 roku. Dzięki temu ceny w przyszłym roku ulegną zamrożeniu, ale część osób musi złożyć specjalne oświadczenie do odpowiedniego dostawcy energii. Termin na wykonanie tego działania upływa już 30 listopada, zatem należy się bezwzględnie pośpieszyć.

Oświadczenie energetyczne-niezbędny dokument

dokument

Każdy kto chce mieć niższe rachunki za zużytą energię elektryczną musi to wiedzieć. Złożenie oświadczenia w terminie do 30 listopada dotyczy podmiotów wrażliwych takich jak chociażby szpitale i szkoły oraz małych i średnich przedsiębiorców. Jeśli wskazane jednostki złożą oświadczenie do 30 listopada, już od 1 grudnia zostanie wobec nich zastosowana maksymalna stawka. Wynosi ona natomiast 785 złotych za MWh, co w przeliczeniu wynosi około 0,78 złotego za zużytą kWh. Jak można łatwo wywnioskować, warto jak najszybciej złożyć takie oświadczenie. Wynika to z faktu, że stawka maksymalna zaczyna funkcjonować dopiero od kolejnego miesiąca.

Gospodarstwa domowe

dom dokument

Dla klientów określonych jako gospodarstwa domowe określono, że maksymalna cena energii elektrycznej może wnieść maksymalnie 693 złote za MWh. Warto przypomnieć, że dla gospodarstw domowych wprowadzono trzy progi zużycia energii:

  • 2000 kWh w przypadku zwykłych gospodarstw domowych
  • 2600 kWh w przypadku, gdy w gospodarstwie domowym znajduje się osoba niepełnosprawna
  • 3000 kWh dla rolników oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Właściciele zwykłych gospodarstw domowych nie muszą się martwić o oświadczenia. Dostawca prądu powinien wprowadzić odpowiednie rozliczenie każdego klienta. Jeśli natomiast chcemy uzyskać, któryś z wyższych progów, będziemy musieli uzupełnić oraz wysłać określone oświadczenie.

Sprawdź także

PGG ostrzega! Wszyscy chętni na zakup węgla muszą uważać!

Kontrola w innej formie. Nie trzeba przekroczyć prędkości, żeby dostać mandat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News