Dach panoramiczny, czyli dodatkowe "okno na świat". Zobacz, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania

Dach panoramiczny, czyli dodatkowe "okno na świat". Zobacz, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania

Dach panoramiczny

Podaj dalej

Projektanci samochodów osobowych ciągle starają się ulepszać wygląd aut, tak by były one jeszcze ładniejsze. Jedną z takich rzeczy, która już od dłuższego czasu funkcjonuje, a która jest coraz bardziej pożądana przez kupujących jest dach panoramiczny. Jakie są jego zalety, a jakie wady? O tym dowiecie się poniżej. Zapraszamy do lektury.

Dach panoramiczny – dodatkowe okno na świat

Dach panoramiczny

Dach panoramiczny wyparł montowane wcześniej szyberdachy. Takie rozwiązanie w znaczny sposób pozwala zwiększyć doświetlenie wnętrza samochodu, jak również dodać niepowtarzalny efekt pod pewnymi względami przypominająca efekt kabrioletu. Jednak w przeciwieństwie do zdejmowanego dachu, „panorama” nie zmniejsza przestrzeni samochodu.

Dach panoramiczny

Dach panoramiczny jest konstrukcją stałą, która tworzy w pojeździe niepowtarzalny klimat i przepuszcza promienie słoneczne w ciągu dnia. W niektórych modelach samochodów, zwłaszcza tych droższych istnieje także możliwość zamontowania otwieranych dachów panoramicznych.

Wady i zalety dachu panoramicznego

Do zalet dachu panoramicznego należy zaliczyć optyczne zwiększenie się przestrzeni wewnątrz kabiny samochodu oraz jej doświetlenie. Ponadto, „panorama” zwieksza pole widzenia kierowcy oraz nadaje autu niepowtarzalny wygląd.

Jeżeli chodzi o minusy, to należy wspomnieć tylko o znacznie wyższych kosztach zakupu samochodu z dachem panoramicznym. Mimo wszystko, popularność aut z takim rozwiązaniem ciągle rośnie, a potencjalnych właścicieli nie zniechęca wyższy koszt takiego pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News